Транспорт та авто, Податки та законодавство, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Зміна ПДР: чого очікувати водіям - експерти

  • Джерело: ubr.ua.  → Ключові теги: ПДР, авто

    Українські водії найближчим часом можуть зіткнутися з великою кількістю аварій, побоюються юристи.

    8695_avtomobili-bu.jpg (65.64 Kb)

    Вони вважають, що зростання кількості ДТП спровокує закон №4246, який набув чинності 28 квітня: їм вносяться зміни до статті 41 закону про дорожній рух – змінюється правило проїзду перехресть в ході кругового руху.

    До нового закону водії дотримувалися знаків головної або другорядної дороги, а також світлофорів. Новий же закон відкидає ці правила, і ставить на чільне місце одну умову – пріоритет має тільки той автомобіль, який встиг виїхати на круг і почав рух по ньому. Всі інші машини повинні поступатися йому дорогою. Навіть якщо у них спрацювало "зелене" світло світлофора або стоїть знак головної дороги – це більше не має ніякого значення.

    "Через те, що місцева влада досі не зняла на колах світлофори і знаки головної дороги, які повинні дотримуватися автомобілі під час руху, на українських дорогах виникає небезпечна ситуація. Знаки не збігаються з вимогами нового законодавства", – відзначає старший партнер адвокатської компанії "Кравець і партнери" Ростислав Кравець.

    У підзаконні акти чиновники також досі не внесли ніяких змін. Кабмін не видав відповідної постанови, яким затверджуються правила дорожнього руху, так що водіям не почали продавати ПДР з новою нормою щодо проїзду кругового руху.

    Згідно із законом, уряд має 30 днів на затвердження нової постанови, і найімовірніший час, до появи цього документа влада на місцях не почне знімати зайві знаки на круговому русі. Перша декада травня показала, що чиновники не збираються поспішати.
    "Через порушення правил можна отримати незрозумілі наслідки. Тепер водій, який проїхав на червоне світло по колу перехрестя і скоїв ДТП, щоб уникнути залучення до адміністративної відповідальності, зможе обгрунтовано стверджувати, що діяв строго в рамках закону і світлофор встановлений з порушенням норм закону. хоча, виходячи з категоричності норм закону, всі світлофори і знаки, в ніч з 27 на 28 квітня, треба було зняти", – зазначив юрист Валентин Богунов.

    Закон — насамперед

    Через те, що новий закон суперечить чинним в Україні ПДР і знакам на дорогах, водіям стане набагато складніше судитися після аварій на круговому русі. Адже кожен водій буде виконувати якийсь документ: той, хто виїхав з-під знака головної дороги – буде посилатися на діючі правила дорожнього руху, а той, хто їхав по колу і отримав удар в бік, – на новий закон.

    Але юристи запевняють, що суди будуть орієнтуватися на новий закон, а не на проставлення Кабміну. "Суди будуть орієнтуватися на норму закону. У ситуації, коли один водій їхав по закону, а другий – орієнтуючись на знаки або світлофор, мають рацію начебто обидва. Але суди будуть на користь тих, хто їхав по закону. З колізією норм може зіткнутися будь-яка сторона, і це буде давати підстави страховій компанії відмовляти або затягувати відшкодування і страхові виплати", – попередив Богунов.

    Водіям стане набагато складніше судитися після аварій на круговому русі.

    "Не виключено, що може скластися і суперечлива практика в судах. Те, що нові норми не деталізовані поки в ПДР, це суттєве питання. Але закон при цьому, завжди вище будь-якої постанови КМ", – додав адвокат Віктор Мороз.

    Водіям радять перевірити свої страхові договори і намагатися на всякий випадок частіше підстрахуватися і поступатися дорогою. Адже, як відомо, в страхових винятках багатьох компаній є такий пункт як "злісні порушення ПДР". І несвоєчасний виїзд на коло цілком може потрапити в категорію "злісних" випадків. В результаті водії можуть залишитися без страхової виплати, і будуть змушені за свої гроші ремонтувати авто.

    Хоча у безвихідній ситуації можна спробувати відшкодувати свої втрати з третьої сторони. "Потрібно подавати позов проти служб, які не поміняли дорожні знаки, хоча зобов'язані були це зробити за новим законом. Впиратися потрібно саме на це – на те, що не були виконані нові вимоги. Тому вони повинні відшкодовувати водієві збиток", – підкреслив Ростислав Кравець.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін збільшить "мінімалку" у понад 3200

    Дорогі експертизи

    У разі спірних ситуацій, крім законодавчих норм і правил, що діють на момент ДТП, для винесення рішень особливу важливість придбає автотехнічна технічна експертиза. Вона допоможе довести, чи міг водій уникнути аварійної ситуації.

    Якщо експертизу не провести на місці "по гарячих слідах", то її висновки можуть бути не зовсім достовірні. "Можна проводити експертизу і по фото з місця події. Але тут дуже важливо, як зафіксовані всі моменти розташування авто, характер пошкоджень, наскільки компетентний і уважний фахівець. Колись проводили експертизу для клієнта, і як розповів інспектор, така експертиза не зовсім правильна. Вона не на 100% достовірна. Простіше робити відразу на місці", – пояснив Мороз.

    До того ж така експертиза займатиме кілька тижнів і обійдеться трохи дорожче – 4 – 5 тис. грн., а не 3 – 4 тис. як експертиза на місці.

    Неякісна експертиза також загрожує програшем судового спору, що обернеться додатковими витратами на судові витрати. Сьогодні за подачу позову до суду людина повинна заплатити мито в розмірі 1% від ціни позову, але не менше 0,4% прожиткового мінімуму або максимально – 5 мінімальних прожиткових мінімумів. При ціні позову, наприклад, у 5 тис. грн. мито може коливатися від 640 грн. до 8 тис. грн.

    Якщо позов подає юридична особа проти людини, мито складе 1,5% позову, але не менше 1 прожиткового мінімуму в 1600 грн. При цьому верхня межа в даному випадку не обмежена. "Якщо машина коштує 2 млн грн, то доведеться заплатити 1,5% від суми. У разі виграшу справи, збір повертає винна сторона. Якщо цією стороною буде звичайна фізособа, вона "влетить" на круглу суму", – підкреслив керуючий партнер ЮФ "Можаєв і партнери" Михайло Можаєв.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми