Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Що робити, якщо за кордоном потрапили в ДТП

  • Джерело: sud.ua.  → Ключові теги: авто

    Порядок дій при ДТП за кордоном, який повинен знати кожен українець.

    7698_avtomobili-bu.jpg (65.64 Kb)

    ДТП за кордоном - це подія, яка може статися з кожним автопутешественники, незважаючи на знання правил дорожнього руху, досвід і впевненість на дорозі.

    Геннадій Пампуха, директор експертно-правової групи «Незалежний інститут судових експертиз», дав поради водіям, які за кордоном на власному автомобілі ризикують потрапити в аварію.

    Якщо ДТП сталося за кордоном, дії повинні бути наступними:

    - Виклик поліції, а при наявності постраждалих - швидкої допомоги.
    - Фіксація місця дорожньо-транспортної пригоди. Необхідно взяти пояснення свідків аварії, які повинні дочекатися приїзду поліції і дати свідчення. Важлива також фотофіксація місця ДТП і пошкоджень автомобілів обох учасників аварії.

    У іншого учасника ДТП необхідно взяти такі дані:
    прізвище водія;
    номер телефону;
    назва його страхової компанії і номер поліса.

    Якщо на транспортному засобі є пошкодження, то необхідно обов'язково отримати довідку поліції про обставини ДТП.

    З цим документом слід відразу звернутися в страхову компанію, де застрахований винуватець ДТП, і надати їм для огляду транспортний засіб.

    Слід пам'ятати, що переміщення транспортних засобів та учасників аварії до того моменту, поки не прибудуть органи дорожньої інспекції, не допускається. Також не слід підписувати ніяких документів, якщо текст документа викладено іноземною мовою, який Ви не розумієте. Ні за яких умов не можна віддавати оригінал своєї «зеленої карти», а лише ксерокопію поліса. Після повернення в Україну слід повідомити в Вашу страхову компанію про ДТП за кордоном.

    Транспортний засіб можна відремонтувати як за кордоном, так і в Україні вже після повернення. В такому випадку обов'язково зберігайте всі документи, що підтверджують розмір збитків, або залучіть незалежного експерта для його визначення.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ріст цін перевершує всі прогнози

    Сьогодні матеріальний збиток, нанесений власнику транспортного засобу при пошкодженні в результаті ДТП, є підставою для отримання страхового відшкодування. Визначення збитків, завданих при ДТП, в страхових компаніях відбувається трьома способами:
    визначення вартості відновлювального ремонту за квитанціями від СТО з урахуванням нормативних вимог по величині фізичного зносу транспортного засобу;
    визначення вартості матеріального збитку самою страховою компанією;
    визначення вартості матеріального збитку шляхом проведення незалежної експертної оцінки або автотоварознавчого дослідження.
    Перші два вищевказаних способу визначення розміру матеріальної шкоди застосовуються на підставі Правил страхування транспортних засобів та укладених договорів страхування. Вони служать для «внутрішнього застосування», тобто в подальшому страховий випадок не матиме судової перспективи.

    Визначення вартості матеріального збитку здійснюється шляхом проведення незалежної експертної оцінки оцінювачем транспортних засобів відповідно до вимог Закону України «Про оцінку майна та професійну оціночну діяльність в Україні».

    Якщо постраждала в ДТП особа має намір звернутися до суду з метою відшкодування завданої йому матеріальної шкоди, оптимальним варіантом для вирішення цього питання є звернення до експертній установі, яке проведе товарознавчого дослідження. В результаті проведення експертом відповідно до ЗУ «Про судову експертизу» даного дослідження Ви отримаєте експертний висновок, який в суді приймається як належне доказ.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max  Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми