З початку року поліція склала 88 тис. протоколів на нетверезих водіїв.
Про це повідомив голова Національної поліції Сергій Князєв.
Згідно зі статистикою в цьому році поліцейськими складено 88 тис. Адміністративних протоколів за ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Дана стаття передбачає відповідальність за керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного або іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
На сьогоднішній день суди розглянули 44 тис. Адміністративних справ, за якими винесли рішення про стягнення адмінштрафів. Так, згідно з винесеним рішенням, 31 тис. Водіїв було оштрафовано за порушення правил дорожнього руху, що становить 70%.
Загальна сума накладених штрафів складає 352 млн гривень. Однак на даний момент вдалося стягнути лише 31 млн гривень.
Найбільше порушників зафіксовано в Хмельницькій області. А ось в Чернівецькій області дуже низький показник штрафників, всього 0,4%.
У квітні цього року був зафіксований рекорд за кількістю нетверезих водіїв - 468 протягом доби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна продовжує переговори з МВФ - Гройсман
Раніше Суддя Окружного адмінсуду міста Києва Богдан Санін на своїй сторінці в Facebook опублікував статистику надходження до судів справ про управління транспортними засобами в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до адміністративного кодексу України ст. 130 ч.1, за керування автомобілем в нетверезому стані передбачається штраф в розмірі 600 неоподатковуваних мінімумів громадян (або 10 200 гривень) і вилучення посвідчення водія на 1 рік.
За повторне порушення протягом поточного року на водія накладається штраф у розмірі 1200 неоподатковуваних мінімумів громадян (або 20 400 гривень) і вилучення прав строком на 3 роки.
Тому варто задуматися, чи варто сідати за кермо нетверезим. Адже нетверезий водіння може нашкодити не тільки Вашого гаманця, а й понести життя людей.
Як повідомив Сергій Князєв, щоб зменшити кількість аварій на дорогах, потрібна допомога від влади. Він вважає, що все залежить не тільки від поліції, необхідна співпраця з місцевою владою.
Відзначимо, що в Україні ліквідована система підрозділів Державтоінспекції, замість неї функції виконує поліцейська патруль.
Глава Нацполіціі переконаний, що для уникнення аварій і трагедій необхідно також привести дороги в порядок. Наприклад, на дорогах має бути чітке розмежування смуг руху, смуг для руху пішоходів. Також для роботи потрібні автоматична фото- і відеофіксація, і можливість покарання правопорушників.
Штраф і його сплата мізерна в порівнянні з кількістю правопорушників і їх наслідків.
Повідомляється, що Нацполіція працює над проектом контролю за рухом транспорту Князєв підкреслив, що саме перевищення швидкості є однією з головних причин аварій і загибелі людей.