Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Штучне ДТП: бандити видумали нові схеми

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто, ДТП

    Шахраї не гребують використовувати дітей і наймати фальшивих свідків.

    6727_avtomobili-bu.jpg (65.64 Kb)

    З кожним роком все більше автомобілістів стикаються з автопідставами. Винаходи не стоять на місці, і шахраї продовжують винаходити нові способи розводу автомобілістів. Щоб вчасно розпізнати автопідстави, слід знати, на що звертати увагу.

    1. Стрибок пішохода на машину

    Автомобіль жертви під'їжджає до наземного переходу, пропускає пішоходів, а коли всі перейшли і авто знову починає рух, під колеса раптово стрибає шахрай. Прикидається, що його збили і валяється перед капотом. З'являються підставні свідки, які бачили, як його "збили". І починається вимагання коштів для вирішення справи. Часто шахраї паркують свою машину прямо перед переходом, щоб закрити водієві огляд тротуару, на якому вичікує підставний пішохід.

    "Дуже часто головний персонаж представляється співробітником правоохоронних органів і погоджується розійтися мирно, якщо йому оплатять, наприклад, ремонт розбитого елітного годинника", – розповів партнер ЮК "Наказ" Арсеній Салалайко.

    2. Підстава власного авто

    Ще одна з дуже поширених підстав найчастіше використовується в погану погоду. У ній також немає нічого хитрого: автомобіль здійснює обгін, підрізає авто і різко зупиняється перед жертвою. Та, не встигнувши зорієнтуватися і загальмувати (при цьому порушивши пункт 13.1 ПДР – не дотримання безпечної дистанції), врізається в "підставний" автомобіль. Далі виходить злий водій і починає "пресувати" водія. Як зауважила адвокат ЮК "Де-Юре" Олена Берназ, тут ситуація ускладнюється тим, що жертва такого розлучення формально порушує пункт 13.1 ПДР – не дотримання безпечної дистанції, і шахраї неодмінно тиснутимуть на цей факт.

    3. ДТП з дорогим автомобілем

    Автомобіль представницького класу слідує за вами впритул, потім ви чуєте удар по корпусу своєї машини. Зазвичай пасажир автомобіля шахраїв кидає якийсь предмет в бампер вашої машини. Якщо жертва зупиняється, вибігає кілька людей з претензіями і криками, що їм пошкодили автомобіль. При створенні штучного ДТП, шахраї умовляють жертву виїхати з місця аварії до тихішого місця і оформити все за європротоколом. Причини придумують різні: тиснуть на жалість, дитина, що спить в машині, тощо.

    "Після того як учасники ДТП залишили місце події, шахраї повідомляють своїй жертві, що сума збитків становить понад 50 тис. грн і в такому випадку, необхідно викликати поліцію. Але роблять акуратний акцент на тому, що за залишення місця ДТП, позбавляють прав на термін до року. І жертви шахраїв, зазвичай, легко погоджуються віддати шахраям всі гроші", – каже Арсенія Салалайко.

    4. Збита дитина на парковці

    Цю методику шахраї використовують в основному на парковках супермаркетів. Ви виходите з магазина, сідайте до автомобіля і починаєте здавати назад. У цей момент чуєте глухий удар ззаду. Виходите, а під колесами підліток в непритомному стані.

    "До вас тут же підлітає умовний "дідусь" збитого з криками, що ви наїхали на дитину. Та лише трохи піднімається, тримаючись за голову, і дуже натурально зображує покаліченого. А його" родичі "пропонують вирішити питання по-хорошому, не викликати поліцію, а дати грошей на лікування", – розповіла Берназ.

    5. Поступися дорогою

    У цій схемі беруть участь дві машини шахраїв. Ви рухаєтеся лівим рядом, ззаду вас наздоганяє автомобіль, починає сигналити і моргати фарами, щоб поступилися дорогою. Ви починаєте перебудовуватися правіше і в цей момент другий автомобіль, що знаходиться в "мертвій зоні", чіпляє вас в правий борт. Зрозуміло, що перший автомобіль їде, а другий просить вас зупинитися на узбіччі. Подальші дії шахраїв очевидні.

    6. Поступися дорогою-2 (з наждачним папером)

    Схема та ж, що і в першому випадку, тільки цього разу обійдеться без реального ДТП. У машину жертви просто кинуть пляшкою, щоб ви почули звук удару. Після того, як ви виконаєте істеричні вимоги шахраїв зупинитися, один із зловмисників вас відволікатиме, інший нанесе "потертості" наждачним папером в потрібних місцях.

    "Зазвичай, якщо жертва шахраїв згадує про страхову компанію, мовляв, вони все компенсують, шахраї тут же їдуть. Оскільки для них це ризик бути розкритими", – зауважив Салалайко.

    7. Підставляючи задній бампер (задній хід)

    Існує ще один варіант підставити машину. Простий, але ефективний. Шахраї включають задній хід (або просто скочуються назад) і в'їжджають вам в передній бампер, наприклад, на світлофорі. Потім виходять і починають звинувачувати вас у скоєнні ДТП і пропонують вирішити питання по-хорошому, не викликаючи поліцію.

    8. Спортсмен

    В цьому випадку, автомобіль жертви під'їжджає до пішохідного переходу, на узбіччі чекають двоє молодих людей, які, начебто, не збираються переходити дорогу. Однак, як тільки ви починаєте перетинати перехід, вони різко починають йти і злегка б'ють чимось автомобіль. Потім жертву починають звинувачувати, ніби щойно вона переїхала ногу крутому спортсмену, у якого скоро дуже важливе змагання, з дуже великим гонораром. Зрозуміло, тепер він не зможе в ньому брати участь через травму. І знову жертві пропонують вирішити питання по-хорошому, не викликаючи поліцію.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відсотки по депозитам обвалилися до нового антирекордну

    Нові підстави

    Нещодавно в Україні з'явилася ще одна, зовсім нова методика. Щоправда, розрахована вона більше на водіїв великовантажних автомобілів. Шахраї розставляють узбіччями дороги манекени, яких при проїзді автомобіля шахрай мотузкою затягає під колеса. Водій же вважає, що збив саме людину.

    Подальші події розгортаються за одним з двох сценаріїв:

    Якщо водій гальмує і виходить оглянути місце події і потерпілого, шахраї швидко обчищають кабіну вантажівки, виносячи все цінне.
    Якщо ж шокований водій продовжує рух, шахраї починають гонитву з вимогою зупинитися. Коли жертва зупиняється, починають їй загрожувати свідками і вимагають гроші за "мовчання".

    Все більше популярна схема, коли в незручному для об'їзду місці ставлять дорогу іномарку із заздалегідь нанесеною подряпиною, пом'ятим бампером або тріснутим бічним дзеркалом. Жертву вибирають ретельно, і часто вибір падає на жінку на престижній машині.
    У момент, коли вона намагається об'їхати перешкоду, шахрай кидає щось легке в автомобіль жертви. Більшість водіїв на цей звук не реагують, але після цього "потерпілий" наздоганяє свого "кривдника" і пред'являє йому претензії.

    При цьому шахрай переконливо оперує статтями законів і пунктами ПДР, звинувачуючи, що ви покинули місце ДТП і за рішенням суду будете позбавлені водійських прав, але якщо ви заплатите, то можна розійтися мирно.

    "Вибирають жертв на пристойних, але не дуже дорогих іномарках, оскільки жертва повинна бути досить наївна, щоб її можна було залякати і водночас у неї повинно бути достатньо грошей, щоб могла розрахуватися. Рідко шахраї працюють з жертвами, коли в салоні, крім водія, ще кілька осіб. Зайві свідки ні до чого, тим більше залякати одну людину набагато легше", – розповіла Берназ.

    Щоб не стати жертвою автопідстав, насамперед в подібних випадках юристи радять телефонувати 102. Поки поліція їде до місця мнимої ДТП, потрібно заручитися підтримкою свідків (добре, якщо вони є). Запитати, що вони бачили, і обов'язково взяти номери їх телефонів. Ще водіям радять не шкодувати грошей на відеореєстратори.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми