Транспорт та авто, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

ВР повернула "листи щастя" для водіїв

 • Джерело: biz.censor.net.ua.  → Ключові теги: ВР, авто, штрафи

  Верховна Рада прийняла закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів".

  2654_avtomobili-bu.jpg (65.64 Kb)

  За ухвалення відповідного законопроекту №5364 у другому читанні з поправками проголосувало 237 народних депутатів.

  Законопроектом пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про дорожній рух", "Про національну поліцію" і "Про страхування".

  Як наголошується в пояснювальній записці до документа, документ розроблений з метою створення системи паркування в Україні, яка буде зручною для учасників дорожнього руху, а також забезпечить невідворотність відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил парковки, зупинки та стоянки.

  Проект, серед іншого, передбачає внесення зміни до статті 14-2 КУпАП, які полягають у створенні законодавчого механізму невідворотності відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом введення фото-, відеофіксації правопорушень.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пішов на дно" державний банк

  Також пропонується ввести адмінвідповідальність особи, на яке зареєстровано транспортний засіб, за окремі порушення правил дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, зокрема, несплату вартості послуг з паркування або паркування на місцях для інвалідів особами, які не мають такого права.

  Зокрема, передбачені штрафи за несплату вартості послуг з користування послугами платного паркування в двадцатикратном розмірі від вартості однієї години послуги.

  Відповідно до закону, постанову про накладення штрафу за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), може виноситися без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

  В такому випадку постанова про штраф буде надіслано рекомендованим листом на поштову адресу, вказану при реєстрації автомобіля, і буде вважатися врученим через три дні. При цьому, в разі повернення листа, постанова також буде вважатися врученим, що введено для перешкоджання ухилення від штрафів. При цьому, власник авто зможе перевірити ці дані через інтернет.

  При цьому контролюючі органи повинні залишати копію постанови чи повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки / відеозапису, на лобовому склі транспортного засобу.

  Ряд нововведень також передбачений для власників авто на Єврономер. Так, штрафувати за зафіксовані в автоматичному режимі порушення на такому автомобілі будуть особа, яка ввезла транспортні засіб на територію України. Постанова про штраф водіям таких автомобілів з іноземним громадянством вручатиме Держприкордонслужба.

  У той же час нова стаття 265-4 КУАП наділяє повноваженнями уповноважених місцевою владою інспекторів з паркування з розгляду справ про адміністративні правопорушення та здійснення тимчасового затримання транспортного засобу шляхом евакуації та доставки для зберігання на спеціальний майданчик. При цьому інспекторам з паркування забороняється приймати грошові кошти в готівковій формі в рахунок оплати вартості таких послуг і / або в рахунок оплати штрафів, накладених на місці вчинення правопорушення.

  Змінами до законів "Про дорожній рух" та "Про місцеве самоврядування в Україні" до повноважень МВС України пропонується віднести ведення Реєстру адміністративних правопорушень в сфері безпеки дорожнього руху, надання доступу до ресурсів цього Реєстру та уповноваж залучати до адміністративної відповідальності за відповідні правопорушення.

  Також затверджуються вимоги щодо обладнання та функціонування майданчиків для паркування автомобілів. Впроваджується в межах відповідного населеного пункту автоматизована система контролю оплати парковки.

  Закон вступає в силу через 180 днів з дня його опублікування.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

lifecell ввів тарифи по 20 гривень lifecell ввів тарифи по 20 гривень
16 вересня 2019 р. діджитал-оператор lifecell запустив новий регіональний тариф для мешканців 32 міст України.
У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми