Hyperloop - поїзд на магнітній подушці, який мчить у вакуумній трубі від 400 км на годину і розганяється він до 1200 км на годину може стати реальністю в Україні. Такі поїзди широко використовуються в Японії, основний прорив в тому, що цей поїзд їде в трубі з розрідженим повітрям або вакуумом для того, щоб не було тертя і можна було набирати велику швидкість. Проект HypeUA, який анонсував напередодні Міністр інфраструктури Володимир Омелян, це не просто проект під Hyperloop, а цілий Центр транспортних інновацій. Про це в ефірі «Громадського радіо» розповів керівник українського проекту з будівництва Hyperloop - HypeUA Олександр Озеран.
За його словами, цей проект має в собі три компонента. Перший - ми разом з Малою академією наук України будемо вивчати з науково-економічної точки зору доцільність використання Hyperloop в Україні. Наші економісти та інженери підрахували, що будівництво Hyperloop мінімум в два рази дешевше, ніж будівництво євроколії. Другий компонент - в Дніпрі буде розміщений якийсь хаб, де б могли розвиватися стартап-проекти в площині нових видів транспорту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна погодила тарифи на 4G
Що стосується ціни на квитки Hyperloop, то вони будуть в районі 500-600 гривень, але потрібно розуміти, що тут питання окупності. Якщо термін окупності поїзда складе десятки років, то звичайно, квиток може бути недорогим. Якщо нам потрібно окупити швидко, то квиток може коштувати близько 4 тисяч гривень. Але саме сума 500-600 гривень закриває вартість на обслуговування поїзда і на його роботу.