Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Нові правила для водіїв: за що назавжди відбиратимуть права

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: суспільство, автоправа

    Якщо перші права, які водій отримав на два роки, заберуть через суд, доведеться заново вчитися в автошколі.

    2647_77699_w_700.jpg (50.04 Kb)

    Нещодавно в ЗМІ з'явилася новина, яка тут же змусила панікувати більшість українців – у водіїв-новачків за порушення правил дорожнього руху будуть назавжди забирати права. У Кабінеті міністрів дійсно змінили діючий Порядок тимчасового вилучення водійських посвідчень. Згідно з новими змінами, у водіїв зможуть відібрати права безповоротно, але все не так просто. Сайт "Сегодня" розбирався, як же буде працювати нова система вилучення прав, чи варто чогось побоюватися українцям, і чи можна буде якось повернути своє водійське посвідчення.

    Повернути "дворічні" права після вилучення водії не зможуть

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кабмін домовляється з МВФ про нові тарифи на газ

    4 квітня Кабмін змінив Порядок тимчасового вилучення водійських посвідчень, який функціонував ще з 2008 р. За порушення правил дорожнього руху суд тепер може безповоротно позбавляти водіїв "дворічних" прав.

    Нагадаємо, що раніше з'явилося інше нововведення, водіям почали видавати первые права лише на два роки, і з обмеженим правом керування автомобілем - швидкість не повинна перевищувати 70 км / год.

    Тимчасові права після закінчення двох років можна обміняти на постійні (які діють 30 років) без складання іспитів і за умови, що було вчинено не більше двох адміністративних правопорушень. Якщо ж було три і більше порушень, тоді для отримання постійних прав потрібно здавати іспит.

    Ще тоді, коли в листопаді 2017 року в уряді запровадили ці норми, зазначалося, що повернення водійського посвідчення особам, які отримали його вперше і були позбавлені права на керування транспортними засобами, не здійснюється. Так що постанова Кабміну не стала чимось інноваційним.

    Повернути "дворічні" права водії не можуть; для того, щоб отримати нове посвідчення, потрібно пройти медогляд, підготовку, здати іспит з водіння в сервісному центрі МВС.

    "Сообщаем, что в случае совершения лицом в течение двух лет со дня выдачи впервые водительского удостоверения трех и более административных правонарушений в сфере обеспечения безопасности дорожного движения обмен на удостоверение водителя, которое действительно 30 лет, осуществляется с составлением теоретического и практического экзаменов в сервисном центре МВД", – рассказали в комментарии "Сегодня" в главном сервисном центре МВД.

    За що можуть забрати права

    Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення позбавити прав можуть з ряду різних причин:
    За водіння в стані алкогольного сп'яніння позбавляють прав на рік. Якщо ж водій був п'яним за кермом повторно, права вилучають на три роки, а за третій аналогічний випадок - на десять років.
    За проїзд через закритий залізничний переїзд з пасажирами або небезпечним вантажем - до трьох років.
    За повторне керування несправним транспортним засобом позбавляють прав на термін від трьох до шести місяців, за перший раз порушник тільки платить штраф.
    За ігнорування вимоги поліцейських про зупинку також позбавляють прав на термін від трьох до шести місяців.
    За порушення заборони перетинати залізничний переїзд, перевищення швидкості, яке викликало аварійну ситуацію, але не призвело до аварії, порушення правил дорожнього руху, що призвели до пошкодження інших автомобілів і т.д., права забирають на термін від шести місяців і до року.
    Варто зазначити, що рішення про те, вилучаються чи права у водія і на який термін, приймає суд. Поліція становить протокол, забирає права і видає тимчасове посвідчення водія на три місяці.
    Як працюватиме нова норма

    "Удостоверение водителя, которое было изъято, выдается или Национальной полицией Украины после того, как уплачен штраф, или территориальным сервисным центром МВД по истечении определенного срока лишения права управления, что решается в судебном порядке", – рассказали нам в главном сервисном центре МВД и добавили, что прохождение повторного обучения в автошколе, а также сдача теоретического и практического экзамена предусмотрена только в том случае, если лишение прав управления транспортным средством на определенный срок было осуществлено в судебном порядке.

    Якщо пояснити те, що відбувається, то виходить наступне: нова постанова Кабміну поширюється тільки на тих водіїв, які вперше отримали права, що діють два роки. У тому випадку, якщо за ці два роки, водій скоїв три і більше адміністративних правопорушення - для того, щоб отримати права на 30 років, йому доведеться пройти позачерговий медогляд і здати іспит.

    Пройти повторне навчання в автошколі власникові "дворічних" прав потрібно буде тільки в тому випадку, якщо за цей термін у нього вилучили права в судовому порядку, тобто спіймали п'яним за кермом тощо.

    "Как это работает: например, вы получили права и на полутора годах езды совершаете грубое правонарушение. В таком случае, суд лишает права управлять транспортным средством, и это означает, что вы должны получить права заново, пройти все соответствующие курсы, сдать экзамены. И у вас опять после получения прав будет два года испытательного срока, он, как бы обнуляется", – поясняет механизм Денис Монастырский, эксперт программы реформирования правоохранительной и судебной систем аналитического центра "Украинский институт будущего".

    Таке нововведення має підвищити безпеку на дорогах і прищепити водіям більше свідомості і відповідальності за свої вчинки. Денис Монастирський в коментарі "Сегодня" розповів, що це позитивні зміни, які будуть служити певним запобіжником.

    "В целом я поддерживаю эту норму, потому что это определенный предохранитель для того, чтобы люди, которые впервые получают права на два года, не совершали грубых правонарушений правил дорожного движения. Ведь лишение права управлять транспортным средством происходит только за грубые нарушения, например, такие, как пьянка за рулем.

    Это не является каким-то революционным изменением в сфере дорожно-транспортных отношений между полицией и гражданином. По сути, в свое время тоже был накопительный талон, он пробивался и на каком-то этапе человек опять шел на пересдачу экзамена. Так что, по сути, это реанимирование позитивного опыта прошлого", – отметил Монастырский.

    Експерт також розповів, що існували загрози того, що ця норма буде породжувати корупцію з боку поліцейських. Тобто, поліцейський може брати хабарі, щоб не складати відповідні протоколи, але, на думку Монастирського, конкретно ця норма не є корупційною, тому що якщо поліцейський звик брати хабарі, з цією нормою або без неї, він все одно буде їх брати.

    Також варто відзначити, що на даний момент ще не було таких прецедентів вилучення перших водійських посвідчень.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми