Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

В Україні подорожчає проїзд в громадському транспорті

  • Джерело: kp.ua.  → Ключові теги: транспорт

    Експерти нагадують, що основна мета комунального транспорту - не отримання прибутку, а рівномірне населення трудових ресурсів по місту.

    4794_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)

    Новина про майбутнє подорожчання громадського транспорту киян буквально потрясла. Адже на цей раз в "Київпастрансі" вирішили не обмежуватися напівзаходами з ростом тарифів на гривню-півтори, і заявили про свої плани підняти ціни на проїзд відразу вдвічі - до 8 гривень на всіх видах комунального транспорту з 15 липня 2018 року.

    В результаті "Київпастранс" прогнозує отримати 1117,4 млн гривень доходів від перевезення пасажирів за підсумками 2018 року, що на 59,1% більше, ніж в планах на 2017 рік, і на 53,7% більше фактичних показників за 2017 рік.

    Тим часом, як розповів "КП" в Україні "транспортний експерт Василь Шевченко, у всьому світі основним показником ефективної роботи комунального транспорту є не його економічна доцільність, а рівномірний розподіл трудових ресурсів по Технополіс. Система міського транспорту повинна максимально швидко і комфортно довезти людину від дому до роботи і назад.

    - Візьмемо для прикладу столичну Троєщину, - каже Шевченко. - Очевидно, що її жителі не можуть працювати в своєму районі - на Троєщині просто немає такої кількості робочих місць. Тому щоранку жителі мікрорайону масово виїжджають на правий берег, причому багато хто користується трьома видами транспорту - "до метро", метро, ​​і "від метро". Хорошим виходом в такій ситуації міг би стати наскрізною єдиний квиток, але у нас з таким поширенням маршруток зробити це важко. Хоча, якщо у жителів Троєщини ще є вихід (по крайней мере, вони можуть вибирати - на маршрутці їм їхати або на трамваї), то у жителів передмістя столиці такої можливості немає. Чимало жителів 100-кілометрової зони їздять на роботу до Києва, і змушені годинами стояти в кілометрових пробках, створюваних численними маршрутками.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні можуть скасувати субсидії

    За словами експерта, при існуючому стані речей ще довго нічого не зміниться. КМДА "умиває руки", кажучи про те, що транспорт за межею міста не має до неї відношення. А у обласних адміністрацій немає повноважень будувати нові маршрути. Хоча цю проблему можна було б вирішити, як в більшості пострадянських країн, де інфраструктуру залишили в комунальній власності, а власниками рухомого складу є приватні компанії.

    Що стосується фінансового плану, розрахунків, чому тариф на поїздки повинен бути саме 8 грн, а не 5 або 10, то, каже Василь Шевченко, у відкритому доступі їх немає. Однак судячи з наявної інформації, управління здійснюється неефективно.

    - Візьмемо той же метрополітен, який дійсно є дорогим транспортом, - каже Шевченко. - Вагони та комплектуючі тут купують дорого і, мабуть, за протекцією, оскільки рухомий склад перебуває в жахливому стані. Рейки не змінюються, на деяких ділянках вони настільки зношені, що на них сповільнюється рух. Але рейки самі по собі не зношуються, разом з ними зростає і знос коліс, а, отже, знижується безпеку руху. Крім того, зі зменшенням швидкості, зростає кількість людей в вагонах, і, отже, знижується комфортність поїздок.

    І, нарешті, залишилося головне питання: піднімаючи тарифи на проїзд, чи варто враховувати платоспроможність населення?

    Василь Шевченко впевнений, що так. Адже при високій вартість проїзду, ті ж жителі Троєщини, про які говорилося вище, взагалі нікуди не поїдуть, якщо, скажімо, вони працюють на мінімальну і близьку до неї зарплату. Вони залишаться в своєму мікрорайоні, від неробства почнуть здійснювати всякі дурниці, в тому числі і правопорушення, і в результаті місто від цієї ситуації нічого не виграє.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми