Транспорт та авто, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Українське місто монетизувало пільги на проїзд

  • Джерело: napensii.ua.  → Ключові теги: пільги, монетизація

    Навесні цього року уряд України прийняв постанову, якою дозволив місцевій владі вводити механізм монетизації пільг. Це питання розглядалося в багатьох областях, і навіть були визначені суми компенсацій. Подекуди не визначились досі. Так, влада Києва має намір прийняти рішення про монетизацію пільгового проїзду восени, а у Львові та Стрию монетизацію і зовсім відклали на 2019 рік.

    6809_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)

    Перший досвід по впровадженню монетизації вже здійснили в Моршині (Львівська область), і в серпні місцеві пільговики відчули це нововведення на собі.

    Можна заощадити бюджетні гроші
    Моршин - місто невелике, з населенням всього близько 6 тисяч жителів. Через незначну площі своїх перевезень тут немає, тому жителі користуються послугами міжміських перевізників, які проїжджають через їх місто. У свою чергу перевізник виставив міськраді занадто великий і необгрунтований рахунок за проїзд пільговиків. Вибір був невеликий: або погоджуватися з його умовами, або монетизувати пільги. У Моршині пішли другим шляхом. До прийняття такого рішення підштовхнуло і те, що транспортна компанія на свій розсуд звужувала перелік категорій громадян, які мають право на пільговий проїзд. А це посилювало соціальну напруженість серед населення.

    Тепер влада компенсує витрати 14 категоріям пільговиків *, а щомісячний мінімальний розмір виплат на людину становить 135 гривень. Для деяких категорій, наприклад осіб з інвалідністю I групи, або тих, хто має пільги на міжміські перевезення, суми виплат більше.

    За підрахунками міськради, монетизація обійдеться місцевому бюджету вдвічі дешевше, ніж проїзд пільговиків на безкоштовній основі. У цьому році сума складе трохи більше 430 тис. гривень при річному бюджеті Моршина в 80 млн. гривень.

    Пенсіонери залишилися без пільг
    Думка місцевих жителів з приводу монетизації проїзду різняться. Одні задоволені нововведенням, інші ні. Наприклад, багатодітна мама Діана Андруневчин налаштована оптимістично. Щоб уникнути косих поглядів водіїв вона і так платила в маршрутках. А зараз отримала 270 гривень на двох дітей.

    - Для мене це допомога. Я воджу доньку на гурток. Ось ці гроші і витрачу на оплату дороги, - розповіла жінка.

    А ось пенсіонерам проїзд не компенсують. Водії вимагають оплачувати проїзд «по повній» через те, що пільговий статус пенсіонерів не закріплений законодавством. І це дійсно так. Єдиним документом, який дає пенсіонерам право пільгового проїзду, є Постанова Кабміну «Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування» №354 від 17 травня 1993 (в редакції від 27.10.2017 р), згідно з яким витрати на проїзд покриваються за рахунок держбюджету , а не коштів місцевих властей. В результаті пенсіонери Моршина залишилися і без пільг, і без компенсаційних виплат.

    У міськраді зізнаються, що все-таки краще, коли гроші перераховуються безпосередньо перевізнику, тоді пільговики можуть користуватися безкоштовним проїздом необмежену кількість разів. Та й пенсіонери в цьому випадку не страждають. Але цю точку зору не поділяють перевізники.

    - Платити повинен кожен пасажир. Тоді він буде себе почувати гідно, а не вислуховувати від водія нарікання. Влада ж повинна компенсувати людям проїзд, - висловив свою думку з цього приводу голова Асоціації перевізників Львівщини Іван Велійка.

    * У Постанові Кабміну «Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду всіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах» №197 від 14.03.2018 р передбачається всього 10 категорій пільговиків.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми