Транспорт та авто, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Ціни на маршрутки в Україні можуть "стрибнути" до 10 гривень

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто, тарифи

    В Україні в пріоритеті інтереси перевізників, а не пасажирів.

    0002_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)

    Щойно вщухли пристрасті навколо підвищення тарифів на проїзд у міському транспорті влітку, з'явилася інформація, що восени проїзд в маршрутці може подорожчати до 10 гривень.

    Але, виявляється, є міста, де не потрібні квитки, пільгові посвідчення, і взагалі – гроші за проїзд не платять. Логіка проста: міський транспорт все ж таки – дотаційний, тому краще нехай городяни їздять в автобусах, ніж знищують екологію тисячами власних автомобілів. Правда, покищо такий рецепт працює за кордоном.

    Чи можна грати за такими правилами в Україні?

    Тетяна виховує двох дітей. Син – в шостому класі, дочка – в другому. Нещодавнє подорожчання в чернігівських маршрутках відбилося на її гаманці. Незважаючи на пільговий проїзд для школярів.

    Крім того, після підвищення цін на проїзд комфортніше не стало.

    А як в Чернігові підраховують пасажирів? Відомо – скільки жителів користується громадським транспортом? Відповіді немає. Хоча нещодавно в міських тролейбусах ввели електронний квиток. Про приватні маршрутки не йдеться. Зрозуміти, чому – складно.

    Хоча приклад європейських міст свідчить, що підрахувати пасажирів нескладно. ТИм паче – навіть перевозити їх безкоштовно.

    Він знає – який вигляд повинен мати громадський транспорт. Сім'я Арміна півтора роки тому переїхала з Києва до Вроцлава. Батько пояснює – за проїзд сина він не платить. Потрібно тільки посвідчення школяра.

    У Вроцлаві школярі, студенти та люди похилого віку їздять безкоштовно.

    Звичайний квиток коштує 3,40 – в місцевій валюті (гривневий еквівалент – 26 грн).

    У мерії міста вважають, що громадський транспорт – це не те, на чому треба заробляти й заохочують жителів, щоб пересідали з автомобілів.

    У мерії пояснюють: безкоштовно міської комунікацією також можуть користуватися люди похилого віку від шістдесяти семи років.

    П'ятдесяти-відсоткову знижку мають студенти від двадцяти одного року, а також учасники бойових дій, репресовані, донори крові. Серед пільговиків є нова категорія – донори кісткового мозку, які також платять тільки половину вартості квитка.

    Тим часом, в Україні в пріоритеті інтереси перевізників, а не пасажирів.

    Журналісти спілкувалися з чиновниками багатьох транспортних управлінь, різних українських міст. І всюди – слова підтримки на користь приватних перевізників. А не тих, хто сплачує за проїзд і хоча б частково утримує транспорт.

    Яскравим прикладом введення безкоштовного проїзду в міському транспорті є Естонія. З літа в десяти повітах не купують квитків в автобусах і трамваях. Причому всі жителі.

    На підтримку транспорту 600-тисячного Вроцлава щорічно потрібно 350 000 000 злотих (2 млрд 660 млн грн). Оплата проїзду збирає половину цієї суми. Решту – додають з міського бюджету.

    У Чернігові нещодавно почали вводити електронний квиток. Але досі не всі знають про новий спосіб оплати. Навіть кондуктори. Тож, можливо, краще без кондукторів?

    За словами експерта, у Києві десь близько 40% коштів, які збираються за проїзд, йдуть на адміністрування цього збору. Кондуктори, інкасація, бухгалтери і таке інше.

    Може, і в Україні – не витрачати зайвого на малоефективний персонал, а ввести безкоштовний проїзд? Або хоча б з такими пільгами як у сусідів? Бо вершина української транспортної стратегії – це покищо монетизація пільг, коли з місцевого бюджету пенсіонеру дають грошей на декілька поїздок. Мовляв, більше – не по кишені. Можливо тому, що гроші, які повинні опинитися в цій кишені, потрапляють до кишень повелителів маршруток?

    Нагадаємо, 14 березня Кабмін постановою №197 затвердив "Порядок надання пільг у грошовій формі з оплати проїзду усіма видами транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах". Відповідно до документу, розмір компенсації повинен щорічно визначатися обладміністраціями, а в столиці – Київською держадміністрацією.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми