Навіть якщо винуватець аварії тікає з місця події - вихід є.
Зростання в Україні числа автомобілів на єврономерах і, як наслідок, збільшення кількості ДТП за участю машин на "евробляхах", викликають резонне питання - як отримати матеріальну компенсацію за таку аварію.
У питанні розбиралися к.ю.н., директор АБ "Дроздова і партнери" Олена Дроздова і адвокат Лілія Ткачук.
У випадку з "евробляхамі" ситуація ускладнюється тим, що вони зареєстровані за кордоном. І існують два варіанти рішення - в залежності від того, є поліс іноземної страхової компанії чи ні.
Навіть в разі, якщо винуватець ДТП тікає з місця події - варто проявити максимальну пильність і зафіксувати якомога більше деталей: марку і модель авто, реєстраційний номер, особливі прикмети транспортного засобу і водія.
Надалі можна спробувати перевірити через сайт Моторного (транспортного) страхового бюро України наявність карти "зеленого поліса" у власника авто, і встановити, чи застраховане воно за кордоном. При цьому потрібно враховувати територію дії "зеленого поліса" авто-іноземця, а також його дійсність (він повинен бути дійсним на день ДТП).
МТСБУ зі свого фонду в такому разі може здійснити відшкодування вам витрат, понесених у зв'язку з ДТП, проте тільки за наявності відповідних підтвердних розмір витрат документів (чеки та виписки з автосервісів).
Якщо поліса немає – необхідно звернутися в МТСБУ із заявою про отримання відшкодування. Для швидкого та належного розгляду звернення та подальшого відшкодування коштів потрібно сприяти Бюро у встановленні обставин, при яких відбулася ДТП і надавати документи при отриманні листи з таким проханням. Звернутися в МТСБУ потрібно особисто або відправивши поштою лист не пізніше трьох днів з дня ДТП.
Також наголошується, що Бюро відшкодовує витрати, понесені з вини водія авто на іноземних номерах тільки в конкретно встановлених розмірах. Вимоги про відшкодування сум, що перевищують граничні виплати МТСБУ, потрібно пред'являти безпосередньо до власника авто або його водія через суд. Це – вихід для тих, хто потрапив в порівняно сприятливу ситуацію і авто-винуватець виявилося застрахованим.
Нагадаємо, тільки за перше півріччя 2018 року в ДТП в Україні загинули 1237 осіб, постраждали - 12,8 тис. Всього за січень-червень відбулося більше 68 тис. аварій, з них з потерпілими - 9,9 тис. ДТП. За даними громадських організацій, що захищають права водіїв авто на єврономерах, "євробляхи" фігурують в 7% аварій.
Також раніше повідомлялося, що власники "євроблях" опинилися під прицілом шахраїв.Сайт "Сегодня" пояснив, як не попастися на гачок, а юристи радять в будь-якому випадку залучати до вирішення проблеми поліцію.