Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Для водіїв готують важливе нововведення

 • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто, водії

  Для цього документи повинні бути зареєстровані в спеціальному електронному реєстрі.

  6564_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

  Дозволити водіям при управлінні транспортним засобом не мати при собі посвідчення і страховий поліс пропонують народні депутати в зареєстрованому в Раді законопроекті.

  Авторами законопроекту № 9105 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення керування транспортними засобами виступили депутат з фракції "Блок Петра Порошенко" Мустафа Найєм, депутат з фракції партії "Народний фронт" Антон Геращенко і ще 13 парламентаріїв з різних фракцій.

  Вони пропонують внести зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення та до закону про дорожній рух.

  Згідно із запропонованими змінами, водій не зобов'язаний буде при керуванні транспортним засобом мати при собі та на вимогу поліцейського пред'являти посвідчення водія, реєстраційний документ на авто та страховий поліс, якщо відповідна інформація про водія і транспортний засіб буде в електронній базі даних.

  У той же час, іноземні громадяни та водії військових транспортних засобів як і раніше зобов'язані будуть мати при собі посвідчення водія відповідної категорії.

  Крім того, з Кодексу про адміністративні правопорушення автори законопроекту пропонується виключити статтю, що дозволяє тимчасове вилучення посвідчення водія як вид адміністративного стягнення.

  Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, одним з його завдань є введення електронної системи ідентифікації особи водія без пред'явлення посвідчення водія.

  "З метою стимулювати переходу до цифрової економіки та спрощення процедури з'ясування наявності права керувати транспортним засобом пропонується використовувати позитивний досвід Грузії і Швеції та скасувати вимогу для громадян України мати водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і страховий поліс", – сказано в супровідному документі.

  Нагадаємо, навесні Кабінет міністрів ухвалив не повертати перше посвідчення водія, в разі якщо той вчинив правопорушення і був позбавлений права керувати транспортним засобом.

  У листопаді 2017 року було вирішено, що перше посвідчення водія в Україні видаватимуть на два роки.

  Якщо протягом двох років з дня його видачі особою не було вчинено трьох і більше адміністративних правопорушень в сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, водій може отримати постійне посвідчення.

  Нагадаємо, згідно з Угодою про Асоціацію з Євросоюзом, водійські права в Україні повинні відповідати стандартам Є . Новий документ визнається іншими країнами. Однак термін дії посвідчення значно скоротиться, а деяким водіям доведеться кожні п'ять років проходити перенавчання. Нові вимоги найбільше торкнулися водіїв автобусів і вантажівок.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Asus припиняє виробництво планшетів Asus припиняє виробництво планшетів
Компанія Asus вирішила відмовитись від виробництва планшетів. Компанія вирішила не лише припинити виробництво, а й зупинити продажі планшетів ZenPad.
Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми