Моторне масло є запорукою довгої та безперебійної роботи двигуна вашого автомобіля. Втім вибір його настільки широкий, що легко можна заплутатись. То за якими саме критеріями обирати масло? Про це далі.
Виробник. Віддавайте перевагу лише перевіреним маркам, що гарантують якість. Ви можете купити Мотул у офіцийному автомагазині ТЕМАН й не турбуватись про інше. Також плюсом буде сервісна документація, де вказані різні допуски виробників. Завдяки ним ви зможете перевірити сертифікати та зняти усі свої сумніви.
Тип. Бувають синтетичні, напівсинтетичні та мінеральні масла. Перший варіант виробляється з очищених нафтопродуктів і є найбільш універсальним. Усе через те, що таке масло підходить практичному будь-якому двигуну, а також відмінно показує в екстремальних умовах. А головний мінус - висока ціна. Саме тому усе більшу популярність набирає напівсинтетика, котра працює з бензиновими, дизельними та інжекторними моторами. Вона не така дорога, що влаштовує більшість вітчизняних власників машин. А мінеральне масло є найдешевшим серед конкурентів, зате використовується лише на карбюраторних двигунах. Пам'ятайте, що при високих навантаженнях та в мороз у нього можуть виникати серйозні проблеми.
Сезон. В залежності від пори року потрібне масло може кардинально різнитись у властивостях. Існує декілька зимових і літніх класів змазок, кількість котрих може мінятись. Стандартна марка має вигляд XWY, де W - це зима (Winter ), а XY - мінімальна та максимальна температура використання. При ній та може зберігати свою текучість.
В'язкість. На цей параметр варто звертати особливу увагу, оскільки від нього залежить ефективність роботи двигуна. В загальному випадку чим стабільніше показник в'язкості, тим краще для автомобіля. У синтетичного типу він найнижчий, а в мінеральному - може мінятись при низьких чи високих температурах. В'язкість за стандартом SAE вказується одразу на каністрі моторного масла великими літерами, щоб уникнути непорозумінь.
Пробіг. Необхідно розуміти, що масло змазує деталі двигуна за рахунок покриття захисною плівкою. І чим більша проникна здатність, тим ефективніше воно діє. В той же час на двигуни з великим пробігом діють свої правила. Якщо показник перевищує 100 тисяч кілометрів, то краще відмовитись від синтетичного моторного масла. До 50 масло можна не міняти в залежності від сезону, а після 300 треба використовувати обережний маркер SAE 5W-50.