Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

TruCam на дорогах: які проблеми очікують водіїв

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто, водії

  З 16 жовтня поліцейські стали заміряти швидкість автомобілів на дорогах за допомогою приладів і штрафувати водіїв за порушення.

  4047_3232_1.jpg (94.5 Kb)


  Спочатку експерти позитивно оцінили таке нововведення, адже в ідеалі воно могло б змусити водіїв уважніше ставитись до дотримання швидкісного режиму. Але вже з перших днів автомобілісти стали помічати проблемні моменти в роботі поліцейських з TruCam.

  По-перше, водіїв і експертів непокоїть територіальне розташування копів з приладами. На думку адвоката, який спеціалізується на захисті прав водіїв, Вадима Володарського, поліцейські розміщуються не в тих місцях, де порушення водіями швидкості могло б призвести до аварійної ситуації, і працюють без попереджувальних знаків.

  “По-перше, знаків, які попереджають про контроль швидкості, я не бачив взагалі ніде. Патрульні автомобілі іноді стоять відкрито, а іноді практично “в кущах”. І знаходяться вони на тих ділянках, де люди передбачувано порушують, тому що там реально умови дозволяють їхати швидко. Але там немає якоїсь небезпеки від руху з високою швидкістю. Це не ті місця, де можуть статися ДТП саме через перевищення швидкості. Якщо вони стоять, наприклад, на проспекті Перемоги в Києві, то контроль швидкості в такому місці ніяк на безпеку не впливає. У зв’язку з цим, на мою думку, це робиться з абсолютно іншою метою. Таким чином, на мою думку, копи лише поповнюють бюджет, а не борються з аварійністю”, – вважає Вадим Володарський.

  Крім того, правозахисника бентежить те, що поліцейські виписують постанови на місці ДТП, а не у відділенні поліції.

  “Вони постанову виносять безпосередньо на місці. Хоча є рішення Конституційного суду України від 26 травня 2015 року, відповідно до якого будь-яке рішення має виноситися в межах адміністративної одиниці, а не на дорозі. Так людина може підготуватися і захистити свої права, якщо вона не згодна з порушенням. Будь-яка постанова, яка була виписана на дорозі, може бути оскаржена хоча б з цієї причини”, – доповнює Володарський.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Рейтинг найдорожчих брендів світу Рейтинг найдорожчих брендів світу
У агентства Kantar Millward Brown вийшов щорічний рейтинг найдорожчих брендів світу – BrandZ Top 100 2020. У списку вперше з’явився TikTok, обігнавши ...
Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій Купити чохол і ще топ-4 ідеї, як підняти собі настрій
Як підняти собі настрій? В час пандемії коронавірусу, як показують соціальні дослідження, рівень щастя в українців різко впав, а все тому, що від нас ...
Sony анонсувала продажі PlayStation 5 Sony анонсувала продажі PlayStation 5
Японська компанія Sony презентувала ігрову консоль нового покоління PlayStation 5.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми