Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

В Україні суттєво подорожчає проїзд в маршрутках

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: авто, транспорт, маршрутки

  На міських маршрутах вартість проїзду підвищиться на 1-3 грн, на приміських на 10-20. Як зміниться вартість проїзду до Нового року?

  2107_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)


  Після різкого подорожчання палива і підвищення тарифів в комунальному транспорті, приватні перевізники також почали підвищувати вартість.

  На даний момент ціна проїзду в маршрутці практично зрівнялася з комунальним транспортом - за 8 гривень можна проїхати по більшості з маршрутів. Але при підвищенні вартості палива, проїзд в громадському транспорті також буде стрімко рости. У Києві зараз ціни підвищилися на 1-2 гривні, а в передмісті планується підвищити на 20-25%, тобто приблизно на 5-10 гривень. Цього варто очікувати до початку 2019 року. Хоча, наприклад, на маршруті "Київ-Біла Церква" підвищення вже відбулося на 30% (якщо рік тому ціна була 50 гривень, то тепер проїхати можна за 80 гривень в одну сторону).

  Слідом за Києвом ціни підняв і Харків на 1-2 гривні, тепер проїхати на маршрутці коштуватиме від 8 до 10 гривень. А в харківській області водії обласних маршрутів вимагають дозволу на підвищення з 4,5 до 8 гривень. По-своєму вирішує проблеми і Дніпро. Замість подорожчання в Дніпрі скоротили кількість рухомого складу. Цю тимчасову міру вони намагаються вирішити, подавши нові розрахунки, де ціна вища за попередню на 2-3 гривні.

  У свою чергу про підвищення тарифів задумалася і Одеса, але всі інші обласні центри поки впевнено тримають ціну на рівні 5-6 гривень. Найдешевшим проїзд виявився в Черкасах - це 4 гривні в одну сторону. Хоча їх "наздогнала" Полтава, де після судів і скандалів ціну знизили з 5 гривень до 4х. Подорожчання цін на проїзд пов'язано не тільки з підвищенням цін на паливо, як кажуть самі маршрутники, а також з подорожчанням цін на запчастини, підвищенням мінімальної зарплати, і зарплати водіям, через брак останніх в слідстві трудової міграції за кордон.

  Хоча експерти заявляють, що насправді підвищення ціни тісно пов'язане з "незнанням" реальної собівартості проїзду, а також зацікавленістю влади. Так як тільки 4,5-5 тис з 10 тис реально стоять на обліку автобусів їздять по маршруту. Експерти кажуть, що виходу із ситуації є два: бойкот (електричка, автостоп, попутники в соцмережах) або створення якісного муніципального приміського транспорту з "прозорими" цінами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Apple анонсували випуск iPhone 11 Apple анонсували випуск iPhone 11
Нова лінійка смартфонів iPhone 11 надійде в продаж за десять днів до кінця вересня.
Apple і Intel погодили мільярдну угоду Apple і Intel погодили мільярдну угоду
Американська корпорація Apple, яка скуповує дрібні технологічні компанії, тепер купить і частину бізнесу Intel з виробництва модемів для смартфонів.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми