Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

В Україні суттєво подорожчає проїзд в маршрутках

 • Джерело: bigmir.net.  → Ключові теги: авто, транспорт, маршрутки

  На міських маршрутах вартість проїзду підвищиться на 1-3 грн, на приміських на 10-20. Як зміниться вартість проїзду до Нового року?

  2107_2a41c2ef467965cf0171b3f9aad1d6b140a0ce.jpg (.31 Kb)


  Після різкого подорожчання палива і підвищення тарифів в комунальному транспорті, приватні перевізники також почали підвищувати вартість.

  На даний момент ціна проїзду в маршрутці практично зрівнялася з комунальним транспортом - за 8 гривень можна проїхати по більшості з маршрутів. Але при підвищенні вартості палива, проїзд в громадському транспорті також буде стрімко рости. У Києві зараз ціни підвищилися на 1-2 гривні, а в передмісті планується підвищити на 20-25%, тобто приблизно на 5-10 гривень. Цього варто очікувати до початку 2019 року. Хоча, наприклад, на маршруті "Київ-Біла Церква" підвищення вже відбулося на 30% (якщо рік тому ціна була 50 гривень, то тепер проїхати можна за 80 гривень в одну сторону).

  Слідом за Києвом ціни підняв і Харків на 1-2 гривні, тепер проїхати на маршрутці коштуватиме від 8 до 10 гривень. А в харківській області водії обласних маршрутів вимагають дозволу на підвищення з 4,5 до 8 гривень. По-своєму вирішує проблеми і Дніпро. Замість подорожчання в Дніпрі скоротили кількість рухомого складу. Цю тимчасову міру вони намагаються вирішити, подавши нові розрахунки, де ціна вища за попередню на 2-3 гривні.

  У свою чергу про підвищення тарифів задумалася і Одеса, але всі інші обласні центри поки впевнено тримають ціну на рівні 5-6 гривень. Найдешевшим проїзд виявився в Черкасах - це 4 гривні в одну сторону. Хоча їх "наздогнала" Полтава, де після судів і скандалів ціну знизили з 5 гривень до 4х. Подорожчання цін на проїзд пов'язано не тільки з підвищенням цін на паливо, як кажуть самі маршрутники, а також з подорожчанням цін на запчастини, підвищенням мінімальної зарплати, і зарплати водіям, через брак останніх в слідстві трудової міграції за кордон.

  Хоча експерти заявляють, що насправді підвищення ціни тісно пов'язане з "незнанням" реальної собівартості проїзду, а також зацікавленістю влади. Так як тільки 4,5-5 тис з 10 тис реально стоять на обліку автобусів їздять по маршруту. Експерти кажуть, що виходу із ситуації є два: бойкот (електричка, автостоп, попутники в соцмережах) або створення якісного муніципального приміського транспорту з "прозорими" цінами.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Puma випустила Puma випустила "розумні" кросівки
Німецька компанія Puma випустила “розумні” кросівки RS-Computer. Такі випускали 1986-го.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми