Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

"Євробляхи" стануть доступнішими

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: євробляхи

    Українським власникам євроблях доведеться або розмитнити автомобілі, або позбутися їх.

    9977_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

    Власники автомобілів на європейських номерах, вони ж "євробляхери", отримали, що хотіли. Парламентарії прийняли законопроекти, які знизять вартість розмитнення старих машин з Європи. Однак у власників таких авто тепер інша проблема: у них є півроку, щоб легалізуватися, інакше набудуть чинності нові штрафи до 170 тис. гривень з конфіскацією авто. Легалізуватися буде непросто. Щоб розмитнити машину, їм доведеться шукати справжніх власників "своїх" автомобілів в Польщі і Литві.

    Що прийняли депутати і з чим зіткнуться власники "євроблях".

    Який тепер акциз?
    Євробляхерам дадуть три місяці. 90 днів вони зможуть розмитнювати машини зі знижкою 50%. Потім діятимуть загальні ставки акцизу. Їх теж зменшили, і не тільки на ввезення вживаних машин, а для всіх, включаючи нові авто та електромобілі.

    Тепер акциз розраховується за формулою:

    Ставка = Ставка базова × Коефіцієнт двигуна × вік двигуна

    Базова ставка – це ставка податку в євро за одну машину. Якщо у автомобіля двигун об'ємом до 3000 см куб. ставка буде 50 євро. Більше – 100 євро.

    Дизельні машини обійдуться дорожче. Ставка для авто з двигуном об'ємом до 3500 см куб – 75 євро. Більше – 150 євро.

    Коефіцієнт двигуна – це об'єм циліндрів, розділений на 1000. Якщо обсяг 2000 куб. см, то коефіцієнт – 2.

    Коефіцієнт віку – число років з року, наступного після року виробництва транспорту. Для нових автомобілів ставка – 1. Для машин старше, відповідно 2 і більше. Для всіх машин старше 15 років коефіцієнт дорівнює 15.

    Акциз на електромобілі – залежно від потужності двигуна, з розрахунку 1 євро за 1 кВт.

    На гібриди – 100 євро, незалежно від його віку.

    Наприклад, за чинними ставками, акциз на чотирирічний автомобіль на бензині з двигун 2200 см³ становить 5370,2 євро. А за новими ставками – 440.

    Однак більша частина євроблях старше 10 років. Акциз на розмитнення машини з такими ж параметрами, але виробленої 2001-го, буде 1650 євро. За нинішнім законодавством його взагалі не можна розмитнити, оскільки машина повинна відповідати екостандарти Євро-5. А йому відповідають машини, вироблені після 2010 року.

    Перші три місяці на ввезення авто буде знижка. Після того, як закон підпише президент, 90 днів вищевказані ставки акцизу можна ділити на два. Тобто, три місяці акциз на машину з об'ємом двигуна як 2200 см буде 220 євро, а потім 440 євро. Тимчасова знижка діє для тих, хто ввозитиме машину для особистого користування.

    Але, крім акцизу, при ввезенні авто треба заплатити ввізне мито і ПДВ. Ввізне мито становить 10% від вартості автомобіля, а для машини з ЄС – 5-7,3%. ПДВ – це ще 20% від суми митної вартості автомобіля, акцизного збору і ввізного мита.

    Євробляхерам доведеться шукати справжніх власників своїх машин
    У власників євроблях тепер проблеми. Справа в тому, що вони не є юридичними власниками машин, які вважають своїми. Крім того, що авто зареєстровано в Польщі чи Литві, воно ще й належить іноземцю. А українець має просто довіреність для їзди на чужій машині. На цьому побудований цілий бізнес.

    Я зателефонував до однієї з фірм з переконливою назвою з метою нібито купити автомобіль на литовських номерах. Мені запропонували Ford Fiesta з двигуном 1,4 л 2006 року за 1500 євро. Плюс послуги фірми – ще 1000. Але спочатку, говорить перегонник, потрібна передоплата 500 євро. Після мене додадуть в чат Viber, куди скидатимуть фото і відео відповідних машин. Коли знижені ставки акцизів набудуть чинності, розмитнення обійдеться мені приблизно в 555 євро з урахуванням ПДВ та ввізного мита. Разом – 2055 євро, в Україні такий же вживаний Ford Fiesta продають за 4800 євро.

    "Якщо автомобіль вам підходить, ми приганяємо його до Коростеня – це Житомирська область. Можете розпоряджатися цим автомобілем як хочете, – запевняє перегонник. – Машина оформляється на нашу литовську компанію, і ви в'їжджаєте в Україну за дорученням. Якщо зупинить поліція – показуєте техпаспорт, українську страховку і ваші права".

    Але за фактом автомобіль належатиме перегонникам. Якщо фірму накриють – машину конфіскують.

    Щоб запевнити мене в надійності своєї компанії, додає – працюють вони з 2011-го і на них зареєстровано 2,5 тис. машин.

    Щоб її легалізувати, доведеться знову шукати цю фірму і домовлятися з нею про переоформлення машини на себе. А потім треба зняти машину з литовської реєстрації. Тільки потім можна розмитнити автомобіль в Україні.

    Поліція тепер штрафуватиме водіїв на євробляхах
    У євробляхерів є 180 днів, щоб розмитнити автомобілі і не платити штрафи. Разом зі зниженням ставки акцизу депутати посилили правила ввезення машин на іноземній реєстрації.

    Якщо сьогодні литовська фірма може приганяти євробляху, припустимо, до Коростеня і передавати її українцеві, то тепер поліція знатиме, коли машина в'їхала, і хто її ввіз. За передачу автомобіля іншій людині – штраф 34 тисячі гривень, за нинішніми мірками це половина вартості самої євробляхи. Стільки ж доведеться заплатити за "таксування" на авто з єврономерами.

    Штрафи за перевищення терміну перебування авто на іноземній реєстрації підвищили до 170 тис. грн. Так, машина в режимі транзит може перебувати в Україні 10 днів, якщо треба перетнути дві і більше областей; якщо лише одну – п'ять. Якщо зараз максимальний штраф за порушення режиму – 8500 грн, то скоро він становитиме 170 тисяч грн. Є ще режим тимчасового ввезення, за нього іноземець може ввезти машину на термін до року. Автомобілю доведеться отримати тимчасову держреєстрацію, якщо людина планує перебувати в країні більше 30 днів.

    Право ввезти машину на іноземних номерах є і у громадян України, але тільки у тих, які проживають за кордоном. У цьому режимі можна ввезти тільки один автомобіль. За кожний наступний треба заплатити заставу в розмірі вартості розмитнення машини.

    Які тепер штрафи:

    якщо авто в режимі транзиту затримається в Україні на день, то штраф буде невеликий – 170 грн;
    якщо в режимі тимчасового ввезення прострочити виїзд, штраф становитиме 850 грн
    від 20 до 30 днів – 85 тис. грн;
    більше 30 днів – 170 тис. грн і конфіскація автомобіля. Такий же штраф за розбирання євробляхи на запчастини.
    Штрафуватимуть заочно. За порушення митних правил фіскальники самі надішлють штраф на адресу реєстрації протягом трьох днів після закінчення терміну перебування в Україні. При цьому протокол про адмінпорушення вважається врученим порушнику, навіть якщо людина не живе за адресою, яку вона вказала. Податківці також відразу повідомлять про порушення до поліції.

    Поліція тепер автоматично отримуватиме інформацію про всі авто на іноземних номерах. Так правоохоронці зможуть зупиняти машини і перевіряти терміни їх перебування в Україні. До цього єдиної бази у митників і поліції не було.

    Зазначимо, раніше генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко відзначав, що закони про розмитнення авто не допоможуть "євробляхерам" через те, що останні, на думку експерта, не зможуть переоформити на себе автомобілі, які належать іноземним фірмам.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми