Транспорт та авто, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: RomanK Друкувати

ЗАЗ перебуває на грані банкрутства

 • Джерело: apostrophe.ua.  → Ключові теги: ЗАЗ

  Запорізький автомобілебудівний завод (ЗАЗ), який є єдиним в Україні підприємством, яке має повний цикл автовиробництва, відчуває фінансові труднощі. На підприємстві кажуть, що вони пов'язані з глобальними економічними потрясіннями і істотним зниженням купівельної спроможності українців.

  2329_9bf96583d2ca74f36a47474b2be2cc.jpg (68.39 Kb)


  Тепер важливо зрозуміти, чи дійсно ЗАЗу загрожує банкрутство. Олег Назаренко вважає, що поки про це говорити передчасно. За словами експерта, кредиторам вигідніше домовитися з власниками заводу про реструктуризацію заборгованості, ніж довести його до банкрутства.

  Разом з тим такого сценарію виключати повністю не можна. У розмові з виданням генеральний директор інформаційно-аналітичної групи "Автоконсалтинг" Олег Омельницький зазначив, що за законодавством, якщо ЗАЗ оголосять банкрутом, він перейде під управління Комітету кредиторів, який або вибере керуючу компанію, або буде шукати нового інвестора.

  Автоексперт Олександр Швець вважає, що банкрутство є цілком імовірним, хоч і не 100% -м варіантом розвитку подій. За його словами, якщо ЗАЗ визнають банкрутом, буде запущений процес його ліквідації. При цьому про відновлення повноцінної роботи заводу мови вже не буде. Він вважає, що ЗАЗ можуть спробувати продати як цілісний виробничий комплекс, якщо знайдеться хтось, хто захоче купити. "Але в цьому випадку це вже буде не ЗАЗ", - сказав експерт в коментарі "апостроф".

  До речі, в лютому 2018 року в одному з інтерв'ю власник ЗАЗу і "УкрАВТО" Таріел Васадзе заявив, що готовий продати контрольний пакет підприємства інвестору, і раніше з цього питання велися переговори. "Але, якщо говорити відверто, сьогодні таких пропозицій немає", - зізнався він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні Експерти назвали найпопулярніші гаджети для здоров'я в Україні
Гаджети для здоров'я стають все більш популярними в Україні.
Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО) Анонсовано вихід кросівок Nike Adaptive, що самі зашнуровуються (ФОТО)
Компанія Nike в ході оголошення результатів за другу чверть поточного фінансового року (була закрита 30 листопада) поділилася планами щодо випуску нов...
Топ-недооцінені телефони 2018 року Топ-недооцінені телефони 2018 року
2018 рік був сповнений вдалих смартфонів, які підкорили світ своїм дизайном, потужністю, можливостями фотокамер, дисплеїв та іншими революційними ново...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми