Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

В Україні можуть будувати дороги зі сміття

 • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: дороги

  Уряд дозволив застосування відходів виробництва, зокрема, металургійних шлаків і золи, в дорожньому будівництві.

  4292_avtoban.jpg (43.97 Kb)


  Як повідомила прес-служба Міністерства інфраструктури, відповідне рішення було ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів України 4 грудня.

  «Таке рішення уряду дозволяє позбутися залежності від імпорту з Російської Федерації будівельних матеріалів, зокрема бітуму. Це також дозволить економити кошти під час дорожніх робіт, якість при цьому буде належною», – цитує прес-служба міністра інфраструктури Владислава Криклія.

  За словами міністра, вже напрацьована база нормативно-технічних документів, що враховує як вітчизняний, так і європейський досвід у цьому питанні.

  «Ці норми регламентують вимоги до технологічних процесів та складових дорожнього бетону, головною з яких є застосування виключно високоякісного портландцементу, а також безпосередньо металургійних шлаків», – підкреслив Криклій.

  Наголошується, що відтепер при здійсненні публічних закупівель робіт з будівництва та послуг з поточного ремонту автомобільних доріг загального користування обов’язково буде передбачатися застосування нецінового критерію «Заходи із захисту навколишнього середовища» з його питомою вагою не менше ніж 10%.

  «У договорах на будівництво, поточний ремонт автомобільних доріг загального користування у Запорізькій, Донецькій, Луганській, Дніпропетровській, Миколаївській, Кіровоградській областях буде передбачатися використання відходів виробництва (металургійних шлаків, золи і т. д.), що відповідає нормативним документам з питань екологічного маркування та декларації», – йдеться в повідомленні.

  У прес-службі зазначили, що досі ціновий критерій залишався єдиним критерієм, який застосовується замовниками для виконання ремонтно-будівельних робіт на автомобільних дорогах загального користування для визначення підрядних організацій.

  «Таке рішення має поліпшити екологічну ситуацію – відходи повинні не забруднювати навколишнє середовище, а «працювати» на користь суспільства», – йдеться в повідомленні.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми