Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

В Україні повернуть обов'язковий техогляд

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: техогляд

  В жовтні глава Мінінфраструктури Владислав Криклій повідомляв, що законопроект про повернення обов’язкового технічного контролю (раніше техогляду) залишилося узгодити з Державною регуляторною службою.

  1756_77699_w_700.jpg (68.74 Kb)


  Чого очікувати від повернення ОТК та які виклики постануть перед 7 мільйонами власників легкових авто в Україні, розповіли голова громадської спілки «Суб’єкти тестування транспорту на придатність до експлуатації» (ГС СТТ) Ігор Черненко та перший заступник начальника Головного сервісного центру МВС України Юрій Смольянінов.

  Нагадаємо, обов’язковий техогляд для легкових автомобілів в Україні скасували в 2011 року.

  “Техогляд потрібен на 100 відсотків. Розумію проблему для тих, хто його буде проходити. Є транспортні засоби, які за своїми технічними характеристиками в принципі не відповідають нормам. В багатьох старих моделях авто не передбачені каталізатори. Вони не мають шансів пройти цей огляд. Таких машин близько 2,5-3 мільйонів. Але завжди можна спробувати знайти вихід. Вважаю, що не обов’язково повністю обмежувати експлуатацію такого транспортного засобу. Тут вже питання до спеціалістів екологічної та технологічної безпеки. Лабораторії перевіряють транспортні засоби на підставі тих вимог, які визначаються технічними умовами. Як ці умови прописати, так лабораторії і будуть проводити огляд”, – заначив Юрій Смольянінов.

  Що пропонують. Правильно б було зробити перехідний період. Або ввести обмеження пересування для таких транспортних засобів по певних ділянках доріг.

  “Повернення легкового обов’язкового технічного контролю передбачено Угодою про асоціацію з ЄС і це сприятиме підвищенню безпеки дорожнього руху. Але будь яку правильну ідею можна зіпсувати жахливою реалізацією”, – ділиться своїми побоюваннями Ігор Черненко.

  З 2012 року технічний контроль здійснюють приватні та державні підприємства під контролем держави. Але з 2017 року певні підприємства намагаються дану сферу монополізувати.

  “В 2019 році була видана постанова №46 Кабінету Міністрів України, яка встановлює механізм для монополізації даної сфери. І ось зараз, після 46 постанови Кабінету Міністрів України ми маємо законопроєкт Мінінфраструктури, який є черговою спробою завершити монополізацію. Як приклад, законопроєкт передбачає відсторонення держави від контролю за підприємствами, які здійснюють технічний контроль, і передачу цих функцій недержавному «Бюро», яке буде контролюватися підприємствами-монополістами. Окрім того, жодного механізму для покращення якості перевірок технічного стану автомобілів законопроєктом не передбачено. Тобто його метою є не підвищення безпеки дорожнього руху, а чергова спроба монополізувати дану сферу та збільшити прибуток даних монополістів”, – заначив він.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми