Транспорт та авто, Податки та законодавство Автор: RomanK Друкувати

Віковий акциз на "євробляхи" потрібно скасувати - експерт

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: авто

    Розмитнення авто може коштувати до 300% від вартості, а це неправильно, кажуть економісти.

    5936_77699_w_700.jpg (68.74 Kb)

    Скасування вікового акцизу при розмитненні вживаних автомобілів з Європи (т.зв. "євроблях") не тільки знизить їх вартість, а й допоможе витіснити старі радянські та пострадянські легковики, що зменшить шкідливі викиди та позитивно вплине на довкілля.

    Про це пише Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна.

    У дослідженні Центру говориться, що за 22 роки існування штучних обмежень на імпорт "євроблях" українці втратили у добробуті 40 млрд доларів і навіть після часткової лібералізації імпорту продовжують втрачати 1,2-1,5 млрд щорічно.

    Т.зв. "віковий" акциз, за яким чим старше імпортоване авто, тим більше доводиться платити, за своєю суттю є дискримінаційним і не логічним, оскільки з роками експлуатації будь-який товар має втрачати ціну, а не навпаки.

    "Сьогодні за ввезення, наприклад, 10-річного дизельного автомобіля з об’ємом двигуна 1,6 літра, лише акцизу потрібно заплатити 1200 євро. А якщо цій же машині вже 15 років – то вже 1800 євро. А ще ж мито і ПДВ… Таким чином розмитнення авто може коштувати навіть 300% від вартості", – зазначає співавтор дослідження, керівник Інституту досліджень авторинку Станіслав Бучацький.

    Автори дослідження також проаналізували одну з пересторог у суспільстві щодо збільшення імпорту вживаних автомобілів через їх здешевлення – загроза довкіллю. Мовляв викиди "євроблях" вплинуть на довкілля.

    По-перше, порівняно з Європою, у нас дуже маленький автопарк. На 1000 громадян припадає 232 автівки, тоді як в Європі цей показник знаходиться на рівні 600 автомобілів.

    По-друге, понад 28% нашого автопарку – це радянські і пострадянські старі карбюраторні автівки, які і є основними винуватцями майже всіх викидів від автівок. Тож "євробляхи" витіснятимуть радянський спадок на колесах.

    І по-третє, український легковий автопарк створює лише 6,5% всіх викидів у нашій країні. Адже основний забруднювач повітря – це енергетичний сектор, який продукує 55,2% викидів.

    Автори дослідження наголошують на трьох основних висновках:

    По-перше, протекціонізм не сприяє розвитку галузі, зокрема, він не створив конкурентоспроможну автомобілебудівну промисловість.

    По-друге, чинний акциз на імпорт "євроблях" суперечить принципам оподаткування ЄС. Також він є несправедливим з огляду на те, що чим товар (автомобіль) дешевший, тим більше сума акцизу.

    По-третє, побоювання щодо негативних наслідків від збільшення імпорту "євроблях" перебільшені. Адже завезені автомобілі стандарту, наприклад, Євро-2, навпаки, поліпшать ситуацію з довкіллям, бо витіснять карбюраторні радянські та пострадянські автівки, які у 5-8 разів шкідливіші, говориться в дослідженні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми