Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Як діяти у разі безпричинної зупинки авто

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто

  Донедавна працівники поліції мали право зупиняти транспортні засоби, коли їм заманеться. Всім знайома ситуація, коли інспектор зупиняє автомобіль і вимагає пред’явити документи.

  5603_1_main.jpg (15.87 Kb)


  епер право на зупинку врегульовано законом. Про це пише Дорожній адвокат.

  Перелік підстав для зупинки працівниками поліції автомобілів:

  порушення ПДР.
  є очевидні ознаки технічної несправності автомобіля. На жаль, не всі працівники поліції звикли до цієї норми закону і продовжують діяти за «старими» правилами.
  Крім конкретних підстав зупинки в Законі прописаний і чіткий алгоритм дій інспектора при зупинці автомобіля.

  Зокрема, частина 2 статті 18 Закону зобов’язує інспектора, звертаючись до водія, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на його вимогу службове посвідчення.

  Після цього інспектор зобов’язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки з докладним описом підстави для зупинки, визначеної в цій статті.

  Водночас, частина 1 статті 18 Закону зобов’язує поліцейського дотримуватися законів і не порушувати водійських прав. Водій має право на отримання інформації, хто саме його зупинив і за що саме зупинив. Також водій має право на безперешкодний рух за відсутності законних підстав для його зупинки!

  Права водія в разі безпричинної зупинки. Якщо ж інспектор відмовляється представитися, пред’явити службове посвідчення або не повідомляє конкретної підстави зупинки з перелічених у статті 35 Закону, він не має права вимагати пред’явити документи.

  В такому випадку водій може запитати згоди інспектора про можливість продовження ним руху. Якщо ж інспектор і далі наполягає на пред’явленні документів на право керування, не виконавши при цьому свої обов’язки, то водій має право невідкладно зателефонувати на 102 і повідомити про неправомірні дії співробітників поліції. Як правило, на цій стадії проблема врегульовується.

  Висновок. Закон дозволяє працівниками поліції зупиняти автомобілі лише за наявності законних підстав і з виконанням обов’язків щодо представлення, пред’явлення службового посвідчення і інформування водія про конкретну причину зупинки, передбаченої статтею 35 Закону. У разі невиконання цих обов’язків, водій має право вимагати у працівників поліції належного виконання своїх обов’язків.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми