Якщо про дорожнє полотно піклуватиметься приватний інвестор, чи стане проїзд трасою платним? Відповідь не така однозначна, як може здатися.
Шість доріг в Україні планують передати інвесторам на будівництво та утримання – ці траси в перспективі можуть стати сучасними автобанами. Проїзд ними формально не стане платним, але по факту за нього все одно заплатять платники податків – витрати інвестора компенсують із коштів Дорожнього фонду, йдеться в статті "Сьогодні". Йдеться про такі траси:
Харків – Дніпро – Запоріжжя (M-29, M-04, M-18);
Бориспіль – Полтава (М-03);
Херсон – Миколаїв (М-14);
Київ – Житомир – Рівне (М-06);
Ягодин – Ковель – Луцьк (М-07, М-19);
Дніпро – Кривий Ріг – Миколаїв (M-04 H11).
Перші шість доріг, які Мінінфраструктури планує передати інвесторам на відновлення та утримання.
Ці дороги обрали, тому що на них висока інтенсивність руху, а знос дорожнього полотна – найбільший. За кілька років вони вимагатимуть капітальних інвестицій. На перспективу планується зробити "умовно платними" 20 магістралей протяжністю 10 тис. км.
"На шести дорогах буде модель, яку можна порівняти з розстрочкою. Інвестору дають дорогу, він вкладає гроші в будівництво або реконструкцію. Потім інвестор її експлуатує, а держава протягом 20-25 років компенсує витрати інвестора. Фактично плати з користувачів не братимуть", – пояснив директор ДП "ДерждорНДІ" Артем Безуглий.