В Україні у власників "євроблях" конфіскують автомобілі. При спробі розмитнити автомобіль, транспорт конфіскують за рішенням суду.
Кілька років тому Андрій з сином купили автомобіль на європейській реєстрації. Купували у знайомих, і жодних проблем з машиною, за їхніми запевненнями, не було. Після введення нових правил розмитнення, сім'я вирішила "легалізувати" своє авто. Вони поїхали на митний пост Городок, пройшли техогляд, зробили сертифікат, вже повинні були отримати документи на переоформлення в МРЕО і їхати додому. Але раптово до них зателефонував брокер і повідомив: виконавча служба забирає машину.
"Як нам пояснили, якісь проблеми з людиною, яка переганяла автомобіль. – каже Андрій. – У виконавчій службі нам сказали, що по відношенню до цього автомобіля, ми – ніхто. Винуватець той, хто переганяв авто, і конфіскація відбувається як би у нього".
Сам автомобіль обійшовся родині Андрія в 2,5 тис. дол. За розмитнення і послуги брокера вони віддали приблизно стільки ж. Андрій продовжує шукати можливості, як повернути автомобіль, але жодної впевненості в позитивному результаті у нього вже немає. Родина навіть не знає, де їх авто зараз.
"Відбувається наступне. – Розповідає митний брокер і юрист організації "АвтоЕвроСила" Іван Казачук. – Є рішення суду про конфіскацію транспортного засобу. Цей автомобіль приїжджає на митницю і митниця повинна тимчасово його затримати. Людину фактично заганяють в капкан. Він платить 30-40 тис . грн митних платежів. Але йому виносять карту відмови в митному оформленні, викликають поліцію і виконавчу службу".