Транспорт та авто, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Поліція штрафує за посвідчення водія у додатку "Дія"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Дія

  До суду надійшов позов водія на постанову поліції про порушення правил дорожнього руху. В оспорюваному постанові було зазначено: «водій не мав при собі водійського посвідчення на право керування, чим порушив п. 2.1.а ПДР»".

  6798_1_main.jpg (15.87 Kb)

  Постановою на водія накладено штраф на підставі ч.1 ст. 126 КУпАП. Ця норма передбачає штраф 425 грн за непред’явлення водієм документів на право керування.

  У позові водій зазначив, що «паперових» документів на право керування у нього з собою не було. Оскільки такі документи містяться в додатку «Дія» на його смартфоні в електронному вигляді, то вважає, що «паперові» документи мати з собою не потрібно.

  Вказував, що пред’явлення документів в електронному форматі в додатку «Дія» є рівноцінним пред’явленню «паперових» документів. При цьому, зазначав, що на місці зупинки працівники поліції вимагали пред’явлення саме «паперових» документів.

  Дослідивши матеріали справи, суд з’ясував, що водієм були пред’явлені документи зі смартфона в додатку «Дія» в електронному вигляді. Додатково суд переконався, що водій зареєстрований в цьому додатку, в якому містяться такі документи в електронному форматі.

  За результатами розгляду справи суд погодився, що такими діями водій не порушив правил. А навпаки, діяв відповідно до Закону.

  З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що водієм дотримані вимоги п. 2.4 ПДР. А саме на вимогу поліцейського пред’явити для перевірки водійське посвідчення, водієм відповідно до Постанови КМУ № 956 від 23.10.2019 пред’явлено на смартфоні е-водійського посвідчення. Що відповідає закону. Як наслідок, суд скасував неправомірний штраф поліції.

  Водій не зобов’язаний мати при собі документів на право керування в «паперовому» вигляді. Такі документи водій має право пред’явити в електронному вигляді з додатку «Дія».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max Чому варто придбати новий Айфон 15 Pro Max
iPhоne 15 Pro Max зміг здивувати навіть найвибагливіших користувачів. Смартфон став ще потужнішим і швидшим, і у нього з'явилися нові опції. При цьому...
Чем занимается бывший ТОП-менеджер Чем занимается бывший ТОП-менеджер "Нафтогаза" Александр Кацуба: частная добыча газа, финансовые услуги, волонтерство
Александр Кацуба стал известен в начале 10-х годов благодаря работе в государственных энергетических гигантах. Выходцы из известной в Харькове бизнес-...
Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000 Валютний майнінг: шлях до щоденного доходу від $500 до $1000
Ласкаво просимо в захоплюючий світ пасивного доходу! Якщо ви шукали спосіб легко заробити гроші, насолоджуючись вільним часом, не шукайте далі. Сьогод...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми