Транспорт та авто, Тарифи. Ціни. Штрафи Автор: RomanK Друкувати

Поліція штрафує за посвідчення водія у додатку "Дія"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Дія

  До суду надійшов позов водія на постанову поліції про порушення правил дорожнього руху. В оспорюваному постанові було зазначено: «водій не мав при собі водійського посвідчення на право керування, чим порушив п. 2.1.а ПДР»".

  6798_1_main.jpg (15.87 Kb)


  Постановою на водія накладено штраф на підставі ч.1 ст. 126 КУпАП. Ця норма передбачає штраф 425 грн за непред’явлення водієм документів на право керування.

  У позові водій зазначив, що «паперових» документів на право керування у нього з собою не було. Оскільки такі документи містяться в додатку «Дія» на його смартфоні в електронному вигляді, то вважає, що «паперові» документи мати з собою не потрібно.

  Вказував, що пред’явлення документів в електронному форматі в додатку «Дія» є рівноцінним пред’явленню «паперових» документів. При цьому, зазначав, що на місці зупинки працівники поліції вимагали пред’явлення саме «паперових» документів.

  Дослідивши матеріали справи, суд з’ясував, що водієм були пред’явлені документи зі смартфона в додатку «Дія» в електронному вигляді. Додатково суд переконався, що водій зареєстрований в цьому додатку, в якому містяться такі документи в електронному форматі.

  За результатами розгляду справи суд погодився, що такими діями водій не порушив правил. А навпаки, діяв відповідно до Закону.

  З урахуванням зазначеного, суд зробив висновок, що водієм дотримані вимоги п. 2.4 ПДР. А саме на вимогу поліцейського пред’явити для перевірки водійське посвідчення, водієм відповідно до Постанови КМУ № 956 від 23.10.2019 пред’явлено на смартфоні е-водійського посвідчення. Що відповідає закону. Як наслідок, суд скасував неправомірний штраф поліції.

  Водій не зобов’язаний мати при собі документів на право керування в «паперовому» вигляді. Такі документи водій має право пред’явити в електронному вигляді з додатку «Дія».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми