Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Страховка авто стане ще дорожчою

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: авто

    Національний банк України (НБУ) пропонує змінити чинний порядок обов'язкового страхування відповідальності водіїв. Серед нововведень – збільшення розміру страхових компенсацій потерпілим у ДТП в рамках договорів ОСПЦВ та новий механізм розрахунку страхового платежу.

    1972_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

    Про це повідомляє пресслужба НБУ. Зазначається, що регулятором розроблено 2 проєкти постанов правління, які винесені на громадське обговорення. До 26 листопада до документів можна подати зауваження та пропозиції.

    У Нацбанку пояснюють, що востаннє страхові виплати за договорами ОСПЦВ змінювалися 2019-го. Проте розмір компенсації має підвищуватись відповідно до показника інфляції. Це дозволить підвищити рівень захисту постраждалих у ДТП, упевнені в НБУ.

    Зокрема, проєктами пропонується збільшити ліміти страхових виплат за автоцивілкою таким чином:

    з 130 до 160 тис. грн на одного потерпілого – якщо внаслідок ДТП з вини водія було завдано шкоди майну третіх осіб;

    з 260 до 320 тис. грн за одного потерпілого – за шкоду, заподіяну життю та здоров'ю потерпілих у ДТП;

    з 50 до 80 тис. грн за одного потерпілого – якщо фіксація страхового випадку відбувається шляхом оформлення європротоколу (без участі поліції). Зазначимо, що скористатися європротоколом можна за взаємною згодою водіїв-учасників, які мають поліси ОСПЦВ. При цьому, в ДТП не повинно бути постраждалих людей, а автовласники – не можуть мати ознаки наркотичного, алкогольного сп'яніння.

    Крім того, на пропозицію Моторного транспортного бюро (МТБ), передбачено затвердити розмір базової страховки автомобіля за договорами ОСПЦВ у розмірі 180 гривень. А вже залежно від коригувальних коефіцієнтів визначати кінцеву вартість "автоцивілки" у кожному конкретному випадку.

    Такі коефіцієнти також пропонується затвердити проєктом постанови правління НБУ. Так, сума страховки залежатиме від:

    типу транспортного засобу;

    місця реєстрації (проживання) водія чи місцезнаходження підприємства;

    сфери використання авто (наприклад, таксі, вантажні перевезення тощо);

    власника транспортного засобу (фізособа чи юрособа);

    "віку" авто;

    строку дії договору страхування та способу його складання;

    наявності страхових випадків у минулому.

    Серед іншого, у Нацбанку запропонували створити на базі МТБ єдину централізовану базу даних щодо обов'язкового страхування відповідальності водіїв. До неї будуть вноситись усі діючі та припинені договори автострахування, дані про страхові випадки, транспортні засоби та їх власників.

    Нагадаємо, ОСПЦВ – це обов'язкове страхування соціальної відповідальності, яку водії мають отримати до реєстрації автомобіля. Таку страховку треба оформлювати щороку. Автоцивілка покриває збитки, заподіяні потерпілій стороні, в межах затверджених лімітів.

    ОСПЦВ потрібно оформлювати всім водіям, окрім деяких пільгових категорій громадян:

    учасники бойових дій, включаючи АТО/ООС,

    учасники Революції Гідності,

    інваліди війни,

    інваліди І групи,

    водії, що керують транспортним засобом, що належить інваліду І групи.

    Співробітники патрульної поліції мають право перевірити у водія "автоцивілку":

    якщо були порушені правила дорожнього руху зі складанням протоколу про правопорушення;

    якщо скоєно ДТП;

    при перетині кордону.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми