Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Анонсовану дату запуску платних доріг в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: дороги, авто

  Міністерство інфраструктури України в 2022 році розраховує на старт двох пілотних проєктів концесії автодоріг за принципом «плати за доступність».

  5362_avtoban.jpg (43.97 Kb)


  «Минулого року „Укравтодор“ презентував шість пілотних проєктів. До кінця цього року плануємо підписати договір між МІУ, „Укравтодором“, EBRD і IFC, який передбачає впровадження проєкту в два етапи. Перший етап, який повинен бути запущений в 2022 році, включає пілот на маршрутах Ягодин-Ковель-Луцьк і Харків-Дніпро-Запоріжжя», — повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

  За його словами, в цих проєктах плата за проїзд не передбачається, оскільки партнер буде повертати вкладені інвестиції через механізм «плати за доступність», обслуговуючи утримання дороги і придорожню інфраструктуру і отримуючи за це платежі з бюджету.

  «Запропонована модель будується на довгострокових контрактах з утримання доріг — OPRC. Тобто інвестор зобов’язується виконувати всі вимоги щодо якості, безпеки і комфорту дороги», — підкреслив Кубраков.

  За його словами, крім того, Мінінфраструктури працює над проєктами класичної концесії: інвестор будує за свої гроші і потім повертає інвестиції за рахунок зняття плати за проїзд такою дорогою — спільно з приватним бізнесом.

  «Зараз одна з великих дорожніх компаній України вийшла з приватною ініціативою на розробку техніко-економічного обґрунтування будівництва дороги за маршрутом Краковець-Львів-Броди-Рівне. ТЕО має відповісти на питання про доцільність запуску платного маршруту: чи буде тут 100%-ний приватний капітал або ж держава буде присутня в якомусь форматі», — підкреслив Кубраков.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році Топ-виробників комп'ютерів, які найчастіше купували у 2021 році
Провідні аналітичні агенції: IDC, Gartner та Canalys опублікували звіти, згідно з якими за 2021 рік у світі було продано 340-350 млн комп’ютерів – це ...
Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021 Фокстрот здобув Премію HR-бренд Україна-2021
Наприкінці жовтня на церемонії нагородження Премії HR-бренд Україна – 2021 названо кращі проєкти в галузі управління персоналом українських роботодавц...
Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми