Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Б\у авто з пробігом: як правильно обрати транспорт

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто

    Як безпечно купити автомобіль, що був у використанні.

    2702_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

    Водії в Україні часто вибирають б/у авто для купівлі. На що звертати увагу при купівлі транспортного засобу у власника і як зробити правильний вибір.

    Що може допомогти при купівлі:

    Заручіться підтримкою експертів. За послуги посередників доведеться заплатити 1-5% від вартості автомобіля. Туди входить супровід клієнта з моменту звернення до вибору, купівлі і переоформлення машини на нового власника. Як правило, до того, як запропонувати машину покупцю, посередник дізнається про неї все. Він познайомився з її продавцем, оглянув транспортний засіб наживо, зафіксував на фото і відео її стан, перевірив інформацію за VIN-кодом та іншу документацію.

    Визначте, що хочете купити. Визначте свої пріоритети-критерії вибору вживаного автомобіля, на які будете орієнтуватися: марка і модель. Поговоріть з водіями обраних моделей, механіками на спеціалізованих СТО, почитайте профільні форуми, чати, групи в соціальних мережах, де власники діляться досвідом експлуатації, тюнінгу, ремонту, посиланнями на документацію, серійні номери автозапчастин і альтернативи для деталей.

    Якщо ви купуєте вживане авто з посередником, то компанія зробить для вас первинну пропозицію, а потім, орієнтуючись на зворотний зв’язок, запропонує варіант, який закриє виявлені потреби.

    Запишіться на тест-драйв. До того як купити вживане авто, експерт рекомендує перевірити обрану модель і марку на практиці. Перша поїздка покаже, наскільки вам зручно керувати транспортним засобом, чи комфортно перебувати всередині і користуватися запропонованими функціями. Крім того, ви зможете зрозуміти поведінку конкретної машини під час розгону, гальмування, поворотів, особливості керування нею на різних типах покриття, а також наявність зайвих шумів, звуків, плавність перемикання важелів, щільність закривання дверей.

    Уважно розглядайте авто. Перед оглядом наживо порадьтеся з досвідченим механіком, який розбирається в потрібних вам марках і моделях, – нехай він підкаже, на що звернути увагу. По можливості запропонуйте йому або хоча б іншому водію, у якого був досвід купівлі машини з пробігом, приєднатися до вас.

    Шукайте докази чесності продавця. Особливість українського ринку б/у автомобілів в тому, що клієнт спочатку повинен сумніватися в пробігу, який озвучує власник. Така ситуація склалася в тому числі й тому, що в країні немає регулятора, який на законодавчому рівні контролює історію автомобіля і хоча б адміністративно карає за «коригування» даних про неї.

    Тому просіть у продавця будь-які підтвердження істинності зазначеного пробігу, а також того, що авто не використовували як таксі або службовий транспорт. Адже чим вищий пробіг, тим більше зношений транспортний засіб.

    Відмовляйтеся від угоди, якщо є проблеми в роботі. Краще відмовитися від купівлі машини з пробігом, якщо в оголошенні є рядок про продаж «тільки за дорученням» або «проблемні документи». Такі машини практично неможливо переоформити повністю на нового власника, і ваше право керувати авто законодавчо ставиться під сумнів.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми