Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Розмитнити авто різко подорожчало: що буде з цінами

  • Джерело: obozrevatel.com.  → Ключові теги: авто

    Розмитнення автомобілів з Європи та Кореї в Україні подорожчало на 20%. Причина – такі автомобілі при розмитненні оцінюються за спеціальним каталогом, у якому вказано середню вартість кожного авто, від чого залежить і кінцева сума всіх платежів.

    9197_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

    Наголошується: оскільки на внутрішніх ринках ці автомобілі подорожчали, то й ціни в каталозі теж зросли – "так і вийшло подорожчання на 20%".

    "Автомобілі на ринках Європи та Кореї і так піднялися в ціні, то до них ще додалося і підвищене розмитнення. Також більшість хороших варіантів, на які раніше європейці навіть і не дивилися, продаються за лічені хвилини", – йдеться в повідомленні.

    Перекупники витрачають багато часу на пошук автомобілів

    Водночас наголошується: іншою причиною зростання цін на автомобілі є фактичний простій перекупників. Адже на те, щоб знайти, привезти в Україну і розмитнити "правильний" автомобіль, вони стали витрачати набагато більше часу.

    "Через усе перераховане вище перекупникам доводиться витрачати багато часу, аби відшукати та придбати безпроблемний автомобіль з невеликим пробігом, а потім привезти в Україну та розмитнити. Саме тому ми й спостерігаємо підвищення цін на вживані авто", – розповіли журналісти.

    При цьому вони зазначають: навіть ті автомобілі, які куплені в Україні, також зросли в ціні. Адже автомобілісти, не завжди маючи можливість придбати бажане авто в автосалоні, змушені купувати вживані машини за завищеною ціною.

    Купити навіть биті автомобілі дешевші за 10 тис. доларів не вийде

    Попри те, що биті автомобілі 2014-2016 р.в. на американському аукціоні продають за 3,5-4 тис. доларів, повна вартість машин для українців становить щонайменше 10-12 тис. доларів. Причин кілька. По-перше, купити авто на аукціоні можна лише за допомогою компаній-посередників. А по-друге, на кінцеву вартість дуже впливають оплата їхніх послуг, витрати на транспортування, розмитнення та ремонт машини.

    Такі цифри у компаніях, що займаються пригоном "автобитків" з аукціонів у США. Вони зазначили: автомобілі цієї цінової категорії (10-12 тис. доларів) купують 50% їхніх клієнтів.

    "Близько 25% клієнтів компаній замовляють машини вартістю 25-30 тис. доларів. Ще 10-15% готові заплатити за "биток" понад 40 тис. доларів. Водночас серед аудиторії компаній є кілька відсотків покупців, що орієнтуються на дорогі машини за ціною 80-100 тис. доларів", – розповіли експерти.

    За словами директора компанії Automax Олександра Короля, у 2016 році посередники могли купити дворічне авто з аукціону за 2,5 тис. доларів. Нині той самий автомобіль, але тепер уже восьмирічний, коштує на аукціоні 3,5-4 тис. доларів.

    "Через це у компаній-посередників приблизно наполовину впала маржинальність бізнесу. Через що зросла вартість "битка" і для кінцевого покупця", – зазначили фахівці.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми