Безвізовий перетин кордону транспортним засобом передбачає як наявність відповідної процедури перетину кордону, так і наявність усіх відповідних документів, що передбачені міжнародним та національним законодавством. У Центрі безоплатної правової допомоги розповіли, що треба знати водіям, які зібралися виїжджати за кордон.
Для перетину кордону власним транспортним засобом необхідні такі документи:
Національне посвідчення водія, яке відповідає міжнародним вимогам.
Договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності як вимога безвізового перетину кордону (наразі певні країни внесли свої корективи у цю вимогу).
Розпізнавальний знак України як міжнародна вимога безвізового перетину кордону України.
Крім того, автомобіль має відповідати міжнародним вимогам до реєстрації транспортного засобу, а номери автівки — міжнародним вимогам до Державних номерних знаків.
Національне посвідчення водія, яке відповідає міжнародним вимогам
Більшість країн світу, визнають національні посвідчення водіїв інших країн, якщо вони відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух.
Так, відповідно до вимог, зразок посвідчення водія, установлений у Директиві 91/439/ЄЕС, повинен бути замінений на єдиний зразок у вигляді пластикової карти.
Відповідно до п.1 та п.4 додатку 6 Конвенції про дорожній рух національне посвідчення водія має представляти собою документ, в якому в обов’язковому порядку має бути вказано, окрім реквізитів, передбачених п.4 даної Конвенції, дату закінчення строку дії посвідчення.
Договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності як вимога безвізового перетину кордону
Також однією з умов безвізового перетину кордону з ЄС українців на власному авто є наявність договору міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності — страховий сертифікат «Зелена картка».
Разом з тим, громадяни України наразі можуть перетинати кордони Польщі, Словаччини, Угорщини та Молдови на власних автомобілях без полісів «Зелена картка».
Однак після перетину кордону українцям всеодно слід подбати про придбання страхового захисту на території країн перебування. Деякі держави пропонують українцям безкоштовний поліс.