Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Renault позбувається своїй акцій в "АвтоВАЗ"

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Renault, АвтоВАЗ

  Французький автоконцерн Renault передасть свою 68%-ву частку в капіталі «АвтоВАЗу» на користь Центрального науково-дослідного автомобільного та автомоторного інституту «НАМІ» з опціоном на викуп протягом наступних 5-6 років.

  7899_mix_7154-e_large.jpg (71.58 Kb)


  Про це повідомив голова Мінпромторгу РФ Денис Мантуров, повідомляє «Інтерфакс».
  Частку у московському автозаводі ЗАТ «Рено Росія» французи передадуть місту москва.
  «Renault через дефіцит коштів на підтримку працездатності або діяльності своїх підрозділів у росії, ухвалює рішення передати акції „АвтоВАЗу“ та „Автофрамоса“ (московський автозавод ЗАТ „Рено Росія“ — ред). „Автофрамоса“ — москві як суб’єкту. Що стосується „АвтоВАЗу“, то, швидше за все, це буде НАМІ, наш профільний інститут, який візьме на себе ці акції з можливим поверненням у випадку, якщо колеги ухвалять рішення повернутися», — сказав Мантуров.
  Renault зараз володіє 68% акцій «АвтоВАЗу» через «Лада Авто Холдинг», в якому 32% — у держкорпорації «Ростех».
  Частка французького автоконцерну в московському автозаводі, заснованому наприкінці 1990-х років як спільне підприємство «Автофрамос» та пізніше перейменоване на «Рено Росія», до кінця 2012 року була доведена до 100%.
  За словами міністра, очікується, що передача частки в «АвтоВАЗі» французьким концерном «буде умовно угодою «за рубль».
  «Але з опціоном на п’ять або шість років — термін, протягом якого Renault можуть ухвалити рішення щодо викупу акцій назад. А якщо ми в цей період здійснюватимемо інвестиції, це також буде враховано у вартості», — уточнив Мантуров.
  Він наголосив, що обговорень участі китайських та корейських компаній у капіталі «АвтоВАЗу» не велося.
  Коментуючи майбутню угоду з передачі французьким концерном контрольної частки в російському автовиробнику, Мантуров додав: «Купувати або, тим більше, націоналізувати не входить до наших планів. Але якщо компанія сьогодні не має можливості забезпечувати поставку компонентів, ми не можемо нескінченно перебувати в очікуванні. Ми будемо змушені знайти альтернативу».
  Говорячи про те, що буде з виробничими процесами на «АвтоВАЗі», Мантуров заявив: «Ми виходимо з того, що основні платформи збережуться, якщо Renault врешті-решт збереже свою поточну позицію, але ми поміняємо логістику і постачальників компонентів, в першу чергу, на російських».  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми