Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Як будуть розмитнювати авто у "Дії"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Дія

    Протягом кількох минулих місяців у Парламенті триває дискусія щодо скасування так званого нульового розмитнення. Нещодавно у процес активно включився Кабінет Міністрів України, схвалив проєкт закону про розмитнення в «Дії» та зареєстрував його для розгляду в Парламенті.

    0594_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)

    Про це повідомляють експерти Інституту досліджень авторинку.

    Хто зможе скористатися розмитненням в Дії

    Пропозиція дуже проста та забезпечує подачу декларації через Єдиний веб-портал державних послуг, по-простому — Дію. Можливість може бути реалізована як в мобільному додатку, так на сайті. Детальний порядок розроблятиме Кабмін після голосування в стінах Парламенту.

    Стосуватимуться нові правила виключно легкових автомобілів — як нових, так і вживаних. Для інших категорій транспортних засобів процедура та вартість митного оформлення залишиться такою ж, як зараз. Незмінним залишається й екологічний стандарт — не нижче «Євро-2», тобто від 1996 року випуску.

    Новий механізм стосуватиметься як фізичних, та і юридичних осіб. Щоправда, для останніх передбачене виключення — за бажанням компанії, авто віком понад 3 роки можна буде розмитнити за класичною процедурою, без «Дії», а з класичним поданням декларації через спеціальні брокерські програми.
    Як практично розмитнюватимуть авто в Дії
    Для того, щоб розмитнити автомобіль з-за кордону, більше не потрібно буде заповнювати митні декларації чи звертатися до митного брокера. Для оформлення достатньо буде ввести основні дані про автомобіль:
    тип, марка та модель;
    рік виготовлення;
    VIN-код
    об’єм двигуна (куб. см);
    тип палива;
    відомості про документи на автомобіль (свідоцтво про реєстрацію, експортна митна декларація, інші супровідні документи).
    Розрахунок митних платежів та оплата також відбуватиметься в межах «Дії». Для оплати платежів буде відведено близько місяця часу. Оскільки податки більше не залежатимуть від митної вартості автомобіля, а розраховуватимуться автоматично за чітко визначеною формулою, зникає потреба у фізичному огляді машини працівниками митниці.

    Сертифікацію, яка є обов’язковою сьогодні, пропонують зробити добровільною. Так само як і експертний огляд в Сервісних центрах МВС.
    Номерний знак присвоюватиметься автоматично, електронне свідоцтво про реєстрацію підвантажуватиметься в додаток. Фізично документ можна буде отримати поштою, а номерні знаки виготовити у будь-якій приватній компанії, що матиме ліцензію на їх виготовлення.
    Якою буде формула нарахування податків
    Кабмін пропонує перехідний період довжиною у 5 років, протягом якого вартість розмитнення поступово знижуватиметься для автомобілів віком до 10 років.
    Платежі, пропоновані новою системою, складають:
    Мито = 0
    ПДВ = Ставка * 3,5 * 20%
    Акциз = Ставка / 2
    Базою для нарахування податків є ставка, що розраховується за такою формулою:
    Ставка = Коефіцієнт віку * об’єм двигуна в куб. см. * Коефіцієнт типу двигуна * Коефіцієнт ексклюзивності
    Коефіцієнт віку змінюватиметься щороку, впродовж 5 років.
    У 2022 році пропонують такі розміри ставок:
    0 років — 2,2; 1 рік — 1,9; 2 роки — 1,65; 3 роки — 1,55; 4 роки — 1,45; 5 років — 1,35; 6 років — 1; 7 років — 0,9; 8 років — 0,85; 9 років — 0,8; 10 років — 0,75; 11 років — 0,7; 12 років — 0,7; 13 років — 0,7; 14 років — 0,7; 15 років — 0,7; понад 15 років — 0,7.
    Вже у 2027 році ці показники становитимуть:
    0 років — 1,54; 1 рік — 1,33; 2 роки — 1,16; 3 роки — 1,09; 4 роки — 1,02; 5 років — 0,95; 6 років — 0,7; 7 років — 0,63; 8 років — 0,6; 9 років — 0,56; 10 років — 0,53; 11 років — 0,7; 12 років — 0,7; 13 років — 0,7; 14 років — 0,7; 15 років — 0,7; понад 15 років — 0,7.
    Коефіцієнт типу двигуна залежить від пального:
    Бензин/газ — 1
    Дизель — 1,2
    Гібрид — 0,5
    Електро — 0
    Коефіцієнт ексклюзивності нараховуватиметься на авто, які підпадають під сплату транспортного податку. Йдеться про автомобілі віком не більше 5 років, середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати. Станом на сьогодні ця сума дорівнює близько 2,4 мільйона гривень ($85,5 тисячі). Вартість автомобілів визначає Мінекономрозвитку, та публікує вичерпний перелік цих моделей щороку до 1 лютого на офіційному сайті.

    Окрім таких новацій, для електромобілів додатково передбачене звільнення від митних платежів не лише для легкових, але й сідлових тягачів та вантажівок. А для усіх транспортних засобів пропонують скасувати збір до пенсійного фонду під час першої реєстрації, який сьогодні складає від 3 до 5% від вартості авто.
    То скільки практично потрібно буде платити?
    Експерти Інституту досліджень порівняли вартість розмитнення за «довоєнною» та новою формулою для популярних автомобілів, які привозили українці з-за кордону, у двох варіантах: для 2022 та 2027 років. І для повноти картини — вартість розмитнення одного з найдорожчих авто, імпортованих під «нульове» розмитнення.
    Таким чином, найвигідніше буде розмитнювати новіші автомобілі, віком до 5 років. Так, для нових автомобілів вартість розмитнення може становити 9% від вартості у 2022 та 6% у 2027 році (для Mercedes-Benz G-Class за 248 тисяч євро), натомість за старенький дизельний «пасат» доведеться заплатити аж 63% від його вартості.

    Якщо порівнювати зі ставками розмитнення, що діяли до «нульового» розмитнення, за новою формулою податків доведеться платити менше. Проте багато чого змінилося: подорожчали авто за кордоном, зросла вартість їх доставлення. В українців стало менше грошей через ослаблену війною економіку. Тому, попри формальне зниження податків, кінцева вартість автомобілів в Україні, розмитнених за новою формулою в Дії, може бути навіть вищчою, ніж до війни.
    Приємним бонусом може бути хіба необов’язкова сертифікація та відсутність потреби платити за послуги митного брокера, хоча ці витрати сьогодні складають сумарно близько $200.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми