Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Які нові авто купують українці

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто

    Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій нових транспортних засобів та визначили, автівки з яким типом пального найчастіше обирали українці у вересні 2022 року.

    5390_77699_w_700.jpg (68.74 Kb)

    Загальна тенденція, яка зберігається третій місяць поспіль, — це зменшення частки дизельних автомобілів у структурі продажів. За підсумками вересня українці придбали 30,6 тис. легковиків з дизельним двигуном, що складає 31% від загальної кількості. Ще в червні, коли діяло так зване нульове розмитнення, частка таких авто була зафіксована на рівні 53%.
    Частка бензинових автомобілів навпаки зростає — у вересні їх купили 45,1 тис. (45,7%). Разом з автомобілями, оснащеними обладнанням для роботи на зрідженому газі (18,2 тис., 18,5%) і легковими автомобілями з гібридними двигунами (1,7 тис., 1,7%), вони складають абсолютну більшість — 51,2%.
    Частка електромобілів склала 2,4 тис. (2,4%) від загальної кількості. Також стало менше автомобілів з газовими двигунами LPI, які були популярні в імпорті вживаних авто з Південної Кореї — 665 шт. за вересень (0,7%).
    Внутрішні перепродажі
    На внутрішньому ринку у вересні переважали бензинові автомобілі — таких угод було укладено 44,1% (34,8 тис.); із газовою установкою — у 21,9% випадків (17,3 тис.). Таким чином, у вересні дизельні автомобілі були в меншості: 31,2% (24,6 тис. угод).
    Частка інших, більш екологічних типів двигуна на внутрішньому ринку поки незначна. Так, серед усіх автомобілів лише 1,1% були електричними (873 угоди), 1,1% — гібридними (850 угод) і 0,7% — виключно газовими (523 угоди).

    Загалом на внутрішньому ринку склалася досить стабільна ситуація: частка пального в структурі продажів хоч і змінюється, проте незначно. Серед тенденцій варто відзначити поступове зниження частки дизельних автомобілів, а точніше — повернення до показників, які існували на ринку до запровадження так званого нульового розмитнення.
    Імпорт вживаних легковиків
    У вересні найбільше з-за кордону привозили вживані легковики з бензиновим двигуном (8,4 тис., 51,7%). Автомобілів з газобалонним обладнанням імпортували ще 5,5% (885 шт.), а з гібридними двигунами — 2,6% (421 шт.).
    Частка дизельних легковиків, після піку в травні цього року, знижується четвертий місяць поспіль. У вересні вона зафіксована на рівні 31,5% (5,1 тис.). Ввозити вживані автомобілі після скасування так званого нульового розмитнення економічно невигідно, особливо — з дизельними двигунами: акцизний податок на них удвічі вищий.
    Газових автомобілів з системою LPI привезли лише 142 шт., що становить 0,9% від загальної кількості.
    Натомість частка вживаних електромобілів з-за кордону встановила рекорд: як за кількістю (1,3 тис. шт.), так і за максимальною часткою в структурі імпорту — 7,8%. Тенденція до збільшення кількості електричних легковиків в імпорті вживаних авто простежується з травня, коли в Україні почалася паливна криза. Додатковим стимулом для купівлі вживаних електромобілів за кордоном сьогодні є відсутність податків на імпорт.
    Нові легковики
    Як і в інших категоріях авторинку, найпопулярнішими у вересні стали нові легкові автомобілі з бензиновими двигунами. Серед усіх вперше зареєстрованих за минулий місяць нових машин таких було 55,3% (1,9 тис. шт.). З гібридними двигунами було 11,9% (417 штук) машин, а із заводською газовою установкою — 1,8% (63 одиниці). Разом їх частка становить 68%.
    Частка дизельних легковиків у імпорті нових машин зафіксована на рівні 23,5% (827 шт.).
    Натомість частка електромобілів у вересні склала 7,5% — це другий найбільший показник в історії українського авторинку після травневого рекорду на тлі паливної кризи (тоді електрокари купували в 10,8% випадків).



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми