Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Виїзд до Європи на своєму авто: поради фахівця

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто

  Багато українців їдуть за кордон на власному авто. Одне із частих питань — як довго можна їздити на машині з українською реєстрацією в країнах Європи та що загалом потрібно для виїзду за кордон.

  3861_864.jpg (38.55 Kb)


  Що треба знати про перетин кордону України та ЄС на своєму транспорті та скільки часу можна користуватися в європейських країнах автомобілями на українській реєстрації розповіли фахівці у коментарі TRAVEL РБК-Україна.

  Виїзд до Європи на власному авто: документи, страховка та правила

  Найперше, про що треба подбати перед виїздом за кордон на своєму авто — список необхідних для цього документів, розповідає Максим Боярчуков, керуючий партнер юридичної компанії «Максим Боярчуков та Партнери».

  При перетині кордону на своєму авто водії повинні мати наступні документи:

  водійське посвідчення, яке відповідає міжнародним стандартам;
  документ про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт);
  державний номерний знак на автомобілі;
  договір міжнародного страхування «Зелена карта».

  Як правило, «Зелена карта» є обов’язковим документом: без нього не можна пройти контроль на кордоні. Якщо з якихось причин перед виїздом за кордон ви її не оформили, ви можете зіткнутися з багатьма ризиками.

  Наприклад, доведеться компенсувати витрати після ДТП з власної кишені або платити штрафи в сумі від 1000 євро за відсутність поліса. В деяких випадках загрожує навіть конфіскація транспортного засобу та депортація з країни.

  «Що стосується договору страхування, то без цього документа сьогодні не можна перетнути кордон України з ЄС і потім їздити країнами Євросоюзу. Також варто одразу враховувати, на який період ви їдете за кордон, адже дешевше придбати поліс на весь термін поїздки в Україні, оскільки ціни на „Зелену карту“ в нашій країні значно нижчі», — коментує Максим Боярчуков.

  Якщо ви не є власником авто, але збираєтесь перетинати на ньому кордон, вам необхідно крім названих вище, мати також наступні документи:

  довіреність на право водіння авто з поміткою про дозвіл власника на виїзд за кордон або тимчасовий реєстраційний талон на право управління автомобілем.

  «Їздити Європою на автомобілі з українськими номерами, згідно з європейським законодавством дозволено протягом 6 місяців. Після цього потрібно буде виїхати з ЄС та знову в’їхати на територію, щоб „обнулити“ цей термін», — пояснює фахівець.

  Коли треба реєструвати автомобіль у Польщі

  Всі автомобілі, які зареєстровані в Україні та якими керують українці, що приїжджають до Польщі через війну, розглядаються як транспортні засоби, що беруть участь у міжнародному русі, відповідно до положень Віденської конвенції, підписантами якої є як Польща, так і Україна.

  «Тому українці, які прибувають до Польщі після 24 лютого 2022 року, підпадають під дію цієї конвенції й не мають одразу ставити автомобіль на облік. Проте поміж цього є ще й митні зобов’язання і якщо автомобіль перебуває в країні більше ніж пів року, його треба зареєструвати в місцевій районній (повітовій) адміністрації за місцем проживання», — пояснює адвокат адвокатського об’єднання Legal Strategy Віталій Сокуренко.

  За його словами, реєструвати автомобіль на іноземних номерах в Польщі треба, якщо його власник планує перебувати в цій країні більше, ніж півроку.

  «Як пояснює Міністерство фінансів Польщі, у разі наміру змінити постійне місце проживання громадянина України до Польщі передбачено порядок митного оформлення авто зі звільненням від ввізного мита. Під таку процедуру можуть потрапити авто, якими користуються щонайменше 6 місяців у третій країні особою, яка переселяється до Польщі, із подальшою забороною продажу протягом 12 місяців та зобов’язанням використовувати авто з тією ж ціллю», — пояснює фахівець.

  Автомобілі, ввезені вимушено українцями до Польщі, незалежно від строку їх володіння та користування в Україні, можуть використовуватися за будь-яким призначенням та продаватися в будь-який момент після реєстрації в Польщі, але тільки після митного оформлення.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми