Транспорт та авто Автор: RomanK Друкувати

Названо популярні нові дизельні авто в Україні

 • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: авто, дизель

  Скорочення виробництва нових легковиків з дизельними агрегатами, викликане «закручуванням екологічних гайок» індустріальними регуляторами, істотно впливає на перелік моделей, які охоче купують українські автомобілісти. Європейські тренди на планомірне скорочення виробництва дизельних авто мають очевидну причину: необхідність буквально «влізти» у жорсткі обмеження чинного екологічного стандарту Euro 6 примушує інженерів створювати дедалі складніші багатоступеневі системи очищення відпрацьованих газів від шкідливих речовин і часток сажі. Як наслідок, вартість легкових автомобілів зростає, що фактично зводить очікувані вигоди від володіння дизельною технікою нанівець.

  9242_avtomobili-bu.jpg (89.58 Kb)


  Навесні 2022 року аналітичне бюро Statista оприлюднило результати дослідження, яке визначило зміни у попиті на нові дизельні авто серед клієнтів у країнах Єврозони протягом 5 років. Згідно з цим документом, середній рівень продажів такої техніки у Європі з 2015 до 2019 року зменшився з 52% до 32%, причому в Ірландії та Люксембурзі, де купували переважно дизельні легковики (71% ринку в 2015-му), попит на них скоротився до 46 і 44% відповідно. А лідером цієї масової «дедизелізації» стала Греція, де ринкова частка таких авто впала більш ніж наполовину — з 63 до 27%.
  Найсвіжіші дані вражають навіть більше: наприклад, за даними JATO Dynamics, у жовтні 2022 року дизельний двигун мав лише один з шести проданих європейським клієнтам нових легковиків.
  А що із дизелями в Україні? Тим часом в Україні, де нові авто «на солярці» традиційно не мали шаленого попиту через вищу вартість (якщо порівнювати з аналогічними бензиновими моделями), ситуація істотно відрізняється: за підсумками продажів у лютому поточного року дизелі «відгризли» пару відсотків у бензинових авто. І хоч в цілому останні мають істотну перевагу (48% продажів нових авто з бензиновими двигунами проти 23% у дизельної техніки), такий феномен становить неабиякий інтерес. Які моделі купують активніше — розповіли аналітики auto.ria.
  Найпопулярніші нові дизельні легковики в Україні
  Renault Duster (134 нових авто)
  BMW X7
  Mercedes-Benz GLE
  Toyota Land Cruiser
  Skoda Kodiaq
  BMW X5
  Peugeot 3008
  Mercedes-Benz GLS
  Renault Express
  Land Rover Range Rover
  Citroen Berlingo
  Toyota Land Cruiser Prado, Hyundai Staria, Hyundai Santa Fe (по 22 авто на кожну модель)
  BMW X6
  Peugeot 2008
  Opel Grandland
  Lexus LX
  Volkswagen Arteon, Land Rover Range Rover Sport (по 11 авто)
  Mercedes-Benz GLC
  Volvo XC60
  Mercedes-Benz Vito  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі Фінансові інновації: Децентралізація, NFT, ESG та аналітика даних у цифровій епосі
На хвилі глобальної цифрової трансформації моделі децентралізованих фінансів (DeFi) все більше домінують у діловому та фінансовому середовищі. У цьому...
Новий гравець на фінансовому ринку Новий гравець на фінансовому ринку
Криптовалюти стали однією з найбільш гучних тем останніх років. Вони з'явилися як альтернатива грошам, акціям та іншим активам, і з того часу набули в...
ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть ChatGPT в Україні: як працює та що там пишуть
ChatGPT, який стрімко здобув популярність у світі, тепер доступний і в Україні, повідомив керівник мінцифри Михайло Федоров.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми