Транспорт та авто, Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Що потрібно знати про повернення квитків "Укрзалізниці"

  • Джерело: finance.ua.  → Ключові теги: Укрзалізниця, повернення квитків

    Трапляється, що поїздка залізницею з певних причин зривається, і треба здавати квиток. Правила перевезень поїздами в Україні передбачають таку можливість. Пасажиру повертають майже всю вартість проїзного документа. Але в нормах, що регулюють повернення платежів, є свої особливості, про які не всі пасажири знають.

    3709_9661e1f-pociag-przemysl-kijow.jpg (168.44 Kb)

    Що потрібно знати про повернення квитків «Укрзалізниці», скільки грошей при цьому вам повернуть і з якими труднощами можна зіткнутися — читайте далі.

    Коли повертають більшу частину коштів за квитки

    Загалом залізниця надає послуги з перевезення та підпадає під дію Закону «Про захист прав споживачів». Це означає, що постачальник послуг має здійснити повернення коштів за послугу, якою не скористався споживач, каже Олег Васильєв.

    «Наприклад, авіакомпанії практикують продаж квитків економ-класу, які згоряють у разі відмови від поїздки. Це особливості маркетингу, і пасажирів попереджають заздалегідь. „Укрзалізниця“ не практикує таку систему, тому приймає до повернення всі квитки», — каже він.
    У яких випадках пасажир може здати квиток та отримати більшу частину коштів чи половину:

    Якщо квиток повертається не пізніше 24 години до відправлення поїзда, пасажир отримує повну вартість квитка та плацкарти. Але залізниця утримає комісійний збір за послугу повернення. Наприклад, у мобільному додатку ця сума становить 60 грн.

    У разі повернення квитка від 24 до 6 години до відправлення поїзда, виплачується повна вартість квитка та 50 відсотків вартості плацкарти.

    Якщо до відправлення поїзда залишається 6 годин і менше, пасажиру сплачується лише вартість квитка.

    Якщо повертаєте квиток після відправлення поїзда

    У разі повернення повністю невикористаних проїзних документів, у тому числі не пізніше 1 години з моменту відправлення поїзда, обов’язковому поверненню підлягає сума страхового збору, включаючи як вартість квитка, так і вартість плацкарти.

    Корисна інформація для тих, хто зараз в Україні, чи за кордоном

    «Пасажир, який не зміг вирушити в поїздку через хворобу, або нещасний випадок і повертає квиток пізніше 1 години після відправлення поїзда, пише заяву на адресу перевізника та додає проїзні документи та документи, що підтверджують хворобу або нещасний випадок.
    При цьому пасажиру повертається вартість квитка з вирахуванням вартості послуги за повернення квитка. Вартість плацкарти не повертається «, — каже фахівець.

    Повернення квитків при скасуванні або запізненні рейсу

    Пасажирам також слід знати про випадки, коли залізниця має повернути 100% від суми, сплаченої за квиток, без утримання комісійних зборів:

    якщо потяг запізнився на станцію відправлення більш як на 1:00;
    якщо залізниця офіційно скасувала рейс на придбаний квиток;
    якщо потяг запізнився і пасажир не встиг на пересадку транзитною станцією.

    У разі перерви у русі поїздів, незалежно від причини та відмови пасажира від продовження поїздки, станція, на якій пасажир затримався через перерву, зобов’язана повернути повну вартість проїзних документів від станції відправлення.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Роль харчування у профілактиці запорів у дітей Роль харчування у профілактиці запорів у дітей
Запори у дітей – поширена проблема, яка може суттєво впливати на якість життя малюка, його самопочуття та викликати занепокоєння у батьків. Одним із н...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми