Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Головні тези звіту уряду: 100 днів роботи

  • Джерело: businessua.com.  → Ключові теги: Кабмін, Яценюк, реформи

    Уряд Яценюка запевняє, що реформи здійснюються і зміни тривають.

    2851_54ce4ed41d4a2_14109177_cdb58827dd9fc84252628b19cd5a8b1e.jpg (27.53 Kb)

    Сьогодні "уряд камікадзе 2.0" представило звіт про результати перших 100 днів своєї роботи. Відповідну презентацію розмістили на урядовому порталі, а самі міністри виступили в Клубі Кабміну з звітом.

    Більшість досягнень міністрів описуються наступними словами: "розпочато реформування", "продовжена децентралізація" і "планується створення сприятливого клімату". При цьому частина членів уряду працює на своїх посадах уже рік і ніяк не може похвалитися завершенням якоїсь конкретної реформи або важливою реорганізації.

    Головне досягнення уряду Яценюка - відкриті конкурси на заміщення посад голів великих державних компаній. Але і тут не обійшлося без "хотіли як краще, а вийшло як завжди". Дніпропетровський суд скасував результати конкурсу на посаду глави найбільшої держкомпанії "Укрзалізниця".

    Також до плюсів першої стоденки" нинішнього уряду слід віднести безпроблемне проходження опалювального сезону.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кабміні заявили, що субсидій на всіх не вистачить

    Рік у Кабміні

    Міністр юстиції Павло Петренко: Введено систему електронних торгів арештованим майном СЕТІВ, яка знищує корупційні схеми в міністерстві. Ліквідовані макрокоррупционные схеми, які були пов'язані з виготовленням та спецбланків з незаконною оплатою офшорним компаніям роялті.

    Глава МВС Арсен Аваков: найголовніше - проведення Антитерористичної операції. Співробітники міліції та військовослужбовці Нацгвардії несуть службу на 68 блокпостах в зоні АТО. У структурі МВС створено 37 підрозділів міліції особливого призначення, 27 з яких беруть безпосередню участь в АТО. На базі міста Києва завершується перший етап створення нової патрульної служби.

    Міністр закордонних справ Павло Клімкін: Забезпечили широку міжнародну підтримку територіальної цілісності і суверенітету України з боку провідних міжнародних організацій і іноземних партнерів. Забезпечений переговорний процес Мінськими угодами-2. Залучено понад 100 млн євро гуманітарної допомоги з боку ЄС. Розпочата видача біометричних паспортів.

    Міністр освіти Сергій Квіт: Почався процес надання автономії внз, відбувається розширення академічних, фінансових та організаційних прав вузів. Запроваджено новий електронний механізм відбору підручників. Відновлено дію Угоди про науково-технічне співробітництво між Україною та ЄС.

    Міністри-новачки

    Віце-прем'єр Валерій Вощевський: Вдалося зберегти енергетичну систему України і успішно пройти опалювальний сезон в умовах військової агресії та обмеженого доступу до енергоносіїв.

    Віце-прем'єр, міністр культури В'ячеслав Кириленко: Запущений проект "Зброя культури" - організація мистецьких заходів та кіносеансів в зоні АТО.

    Віце-прем'єр, глава Мінжкг Геннадій Зубко: Проведення децентралізації - місцеві влади повинні отримати для виконання додаткових повноважень 26 млрд грн. Спрощення дозвільних процедур у будівництві. Хоча не до кінця зрозуміло таке досягнення - "залучені інвестиційні кошти на відбудову Донбасу і рішення проблем внутрішньо переміщених осіб".

    Міністр фінансів Наталія Яресько: Був прийнятий держбюджет, що дозволяє зменшити дефіцит сектору загального держуправління; досягнута угода про надання масштабної міжнародної фінансової допомоги з боку МВФ, так і інших партнерів України. Знижений єдиний соціальний внесок, розширена податкова база за рахунок боротьби з тіньовою економікою, запроваджено електронне адміністрування ПДВ.

    Міністр економіки Айварас Абромавічус: Скасовано 16 регуляторних обмежень, 26 ліцензій. Скасовані неефективні експертизи та моніторинги.

    Глава Мінсоцполітики Павло Розенко: введено оподаткування високих пенсій та обмежені спецпенсії для ряду чиновників. Поступовий перехід на адресну систему надання пільг. Проведена реформа системи субсидій, яка почне діяти вже з травня: спрощення процедури їх оформлення, усунення несправедливих обмежень і штучних критеріїв, до 25 млрд грн збільшено видатки на житлові субсидії. Запущені нові програми для соціального захисту учасників АТО. Децентралізовані повноваження і ліквідовані корупційні схеми в реалізації соціальних програм по закупівлі путівок у санаторно-курортні заклади для "чорнобильців". Посилено відповідальність роботодавців за порушення законодавства про працю (гарантії для найманих працівників).

    Міністр аграрної політики і продовольства Олексій Павленко: Розроблені та впроваджені нормативно-правові акти з дерегуляції галузі. Спрощені процедури видачі карантинних та фітосанітарних сертифікатів. В рамках боротьби з корупцією в діяльності держпідприємств виявлено зловживань на суму понад 9 млрд грн. В правоохоронні органи направлено понад 100 повідомлень про порушення і зловживання. Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Канадою та Ізраїлем за підтримки українських плодоовочевих господарств. Цей проект дасть українським аграріям 400 млн грн.

    Міністр екології Ігор Шевченко: Державі повернуто 19 газових родовищ і три значні частки спільного видобутку газу на Сахалінському родовищі, які були незаконно передані пов'язаної з "Сім'єю" Януковича приватної компанії. Скасований контроль вод ізольованого баласту в морських портах. Відкрита інформація про всіх спецдозволи на користування надрами, власників дозволів та підстави їх видачі. Значно спрощена процедура перевезення товарів, що не містять озоноруйнівних речовин. Укладено грантову угоду з ЄБРР про безповоротне надання Україні 350 млн євро на добудову нової захисної споруди на Чорнобильській АЕС.

    Міністр енергетики Володимир Демчишин: Забезпечили функціонування енергосистем, уникли масових аварійних і віялових відключень електроенергії, залучили $680 млн інвестицій у розвиток інфраструктури. Опалювальний сезон пройдено в умовах надкритичних проблем з вугіллям, з пошкодженою транспортної і енергетичної інфраструктури на сході України. Істотно збільшені реверсні поставки газу з європейських країн - до 60 млн кубометрів на день. Забезпечено прозоре проведення аукціонів з продажу скрапленого газу, нафти та конденсату власного видобутку.

    Міністр інформполітики Юрій Стець: Розроблена і реалізована соціальна програма підтримки четвертої хвилі мобілізації. Створена комісія з питань забезпечення національного телерадіомовлення у всіх областях України, зокрема в Донецьку та Луганську області. Створена і впроваджена інтернет-платформа i-army.org.

    Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський: Система тендерів стає все більш відкритою: вся інформація про закупівлю підзвітних міністерству підприємств розміщується на сайті, а етапи тендерів транслюються онлайн. У співпраці з Моз передали фінансування залізничних відомчих закладів охорони здоров'я на місця. Розроблено механізм оперативного реагування на нестандартні ситуації, які постійно виникають із-за подій на сході України: як швидко відновити зруйновані мости і залізничні шляхи, розмінувати об'єкти інфраструктури і т. п.

    Міністр молоді та спорту Ігор Жданов: У відкритому доступі публікується інформація про розподіл бюджетних видатків на програми відомства, накази про витрачання державних коштів на проведення змагань і тренувальних зборів. Проведено функціональний аудит міністерства - виявлено не властиві і дублюючі функції. Забезпечено максимально безболісний перехід на місцеві бюджети фінансування ДЮСШ, які раніше фінансувалися Фондом соцстраху

    Глава Міноборони Степан Полторак: Успішно проведена мобілізація, ініційовано збільшення чисельності Збройних Сил України у 250 тис. осіб. Проведена переатестація особового складу. Всі призначені на керівні посади проходять перевірку на поліграфі. Встановлено винагороду за безпосередню участь в АТО і додаткові винагороди за виконання бойових завдань.

    Голова Моз Олександр Квіташвілі: Залучено понад $215 млн на проект "Покращення медичних послуг для населення" від Світового банку і понад $133 млн безоплатної допомоги Глобального Фонду на боротьбу з туберкульозом і ВІЛ/СНІД. Спрощені процедури ліцензування, передліцензійної перевірки, ліцензійні умови провадження господарської діяльності з оптової та роздрібної торгівлі лікарськими засобами. Скасовано ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів. Усунуто дублювання функцій контролюючих органів. Введено безстрокове дію реєстраційного посвідчення після одноразової перереєстрації ліків. Спрощено процедури реєстрації оригінальних лікарських засобів для лікування певних видів захворювань. Створені виїзні мультидисциплінарні бригади (психіатр, психотерапевт, психолог) швидкої медичної допомоги. Децентралізовано фінансування установ охорони здоров'я.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення Мед з горіхами: смачне поєднання для здоров'я та задоволення
Мед та горіхи - це не лише смачні делікатеси, але й корисні продукти, багаті поживними речовинами. Їх комбінація створює ідеальне поєднання смаку, аро...
Магазин Магазин "Аквадом": Ваш путь к здоровью и благополучию
В современном мире одним из важнейших аспектов заботы о здоровье является качество потребляемой воды. Ведь вода играет ключевую роль в поддержании жиз...
Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30 Ідеальний вибір для сім'ї: огляд Volvo EX30
Коли справа доходить до вибору автомобіля для сім'ї, безпека та комфорт стоять на першому місці. Однак не менш важливими є стиль та екологічність. З у...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми