Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Гройсман розповів про економічну перемогу

 • Джерело: fakty.ictv.ua.  → Ключові теги: Гройсман, економіка

  Кабінет міністрів провів сьогодні спеціальне засідання, окрім тривожної ситуації у енергетиці, де поки вирішено не запроваджувати надзвичайного стану, урядовці проаналізували свою діяльність за 10 місяців.

  2445_1f51c1cb0c86f9bbacdf61dccc99877b.jpg (83. Kb)

  – Усе дуже позитивно і переможно – зарплати зростають, дороги ремонтують, інвестиційний клімат покращується, економіка перестала падати, ВВП збільшується – коли все це відчує простий українець?

  – Люди ще не повністю відчувають зміни. Вони ще не відчувають цієї стійкості. І наше завдання у 2017 році – якраз продовжити і пришвидшити економічне зростання. План на 2017 рік і бюджет, який ми ухвалили, якраз полягає в тому, що ми будемо розвивати українську промисловість, ми будемо робити все, щоб бути енергонезалежними.

  Ми маємо в цьому році вирішити питання побудови справедливої пенсійної системи для українців, для більш вразливих верств населення – це пенсіонери.

  Те, що ми зробили сьогодні, ми прозвітували фактичні показники нашої діяльності. Зростання економічне, якщо ми пришвидшимо, а ми маємо усі підстави для цього, це означає, що буде більше робочих місць, більше української продукції, ми значно посилимо позицію української валюти.

  – Ваш уряд підняв мінімальну зарплату, підняв зарплати бюджетникам, але на місцях трапляються випадки зрівняйлівки. Ви якось передбачали, прораховували саме такий розвиток подій?

  – Звісно, але треба дивитися на конкретні виплати у конкретних сферах. 3,5 млн українців отримали фактично 3.200 нарахованої заробітної плати. Ніхто і ніколи в Україні не піднімав зарплату вдвічі. Я це зробив. Ми довго над ним працювали, щоб знайти рішення. Це був крок боротьби з бідністю.

  Випадки, де є 3.200 і невеличка різниця, напевно, є. Але вони є мінімальними. Ми зупинили зростання цін. В 2015 році інфляція була більше 40%, в 2016 – біля 12%, а на 2017 ми передбачаємо на рівні 9%. Реальна зарплата зросла достатньо суттєво.

  – У вашому звіті приділено багато уваги енергонезалежності, але однієї відмови від закупівлі російського газу замало, субсидії не спонукають людей економити. Які конкретно енергоощадні проекти запустив ваш уряд?

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄС надасть безвіз влітку: переносів більше не буде

  – Перше, що хотів зазначити – ми зробили все, для того щоб 6,7 млн українських домогосподарств отримали соціальний захист житла, саме для кожної людини, яка потребує підтримки, держава виділила цільові кошти. Я сьогодні показав, що Нафтогаз вперше отримав дохід 21 млрд гривень. Раніше ці кошти ходили по кишеням тих, хто працював навколо нафтогазових схем.

  Зараз, коли ми вирівняли ціни, коли ми дали можливість людям захистити себе через механізм субсидій, Нафтогаз отримав прибуток. Раніше з бюджету країни кожен рік не менше 100 мільярдів гривень потрапляло прямо до Нафтогазу. Сьогодні плюс 21 млрд. Це все звідти, де багаті платять повну ціну. Це означає, що ми починаємо вирівнювати ситуацію.

  По-перше, ми створюємо фонд енергоефективності, по-друге, 118 тисяч домогосподарств в Україні користуються теплим кредитом. Ми у 2016 році створили більше 26 тисяч місць для дітей в дитсадках. Це означає, що економіка починає працювати. Ми можемо інвестувати в інфраструктуру, і кожен такий об’єкт створюється, як об’єкт з енергоефективністю.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Google анонсував створення власного месенджера Google анонсував створення власного месенджера
Компанія Google працює над створенням нового месенджера Chat, який замінить стандартні СМС на пристроях Android.
Samsung зазнає втрат на китайському ринку Samsung зазнає втрат на китайському ринку
Як повідомляє Strategy Analytics, корейська Samsung, що займає лідируючі позиції на світовому ринку смартфонів, зазнає тяжкої поразки в Китаї.
Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених Топ-10 найбільш популярних сайтів України: не обійшлося без заборонених
Відразу три заборонених російських веб - "ВКонтакте", "Однокласники" і "Яндекс" - потрапили в рейтинг найпопулярніших сайтів, якими користуються украї...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми