Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Всіх українців змусять "світити" свої доходи

  • Джерело: segodnya.ua.  → Ключові теги: влада

    Кабмін планує глобальний перепис населення і "сюрприз" у земельній реформі.

    4740_1474261664_3f6107eef66ffe.jpg (42.37 Kb)

    Кабмін обіцяє до 2020 року економічне зростання на рівні 4-5% ВВП.

    Кабмін затвердив план розвитку країни, розрахований на найближчих три роки, а також список пріоритетних дій на поточний, 2017 рік. Основним своїм завданням уряд вважає досягнення стійкого економічного зростання і розвиток оборони. "Сегодня" проаналізувала план і дізналася, що готує для українців влада.

    ПЛАН НА 2017. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман пообіцяв, що вже 1 жовтня Кабмін "якісно" підвищить пенсії. Яким буде це зростання, поки що не відомо, але Гройсман підкреслив, що підвищення торкнеться всіх українських пенсіонерів. Він також заявив, що до кінця 2017-го уряд підготує законопроект про декларування доходів і витрат всіх українців. Відповідний документ готуватимуть Мінфін, ДФС, Нацбанк, НАБУ і НАПК. Нагадаємо, що раніше в Мінфіні вже підтримували загальне декларування, яке хочуть запустити після реформи ДФС.

    Крім того, найближчим часом прем'єр пообіцяв "сюрприз" в рамках земельної реформи. Нагадаємо, що одним з головних її завдань є скасування мораторію на продаж сільгоспземель.

    "Ми запропонуємо абсолютно якісну модель обороту землі. Не в інтересах великих холдингів або іноземних інвесторів, а в інтересах нинішнього українського громадянина", – підкреслив Гройсман, пообіцявши завершити реформу до 2020 року.

    ТРИ РОКИ. У середньостроковому плані на три роки уряд насамперед хоче домогтися сталого економічного зростання на 4-5% ВВП на рік. При цьому хочуть чиновники зменшити щорічний дефіцит держбюджету до 2,1% ВВП (зараз максимальний дефіцит становить 3,1%). Для цього Кабмін планує спростити процедуру збору податків і передати ряд функцій Держфіскальної служби до Мінфіну. Зокрема, йдеться про створення фінансової поліції і скорочення контролюючих органів з більш ніж 50 тис. працівників всього до 3,5 тис. осіб. В уряді очікують, що це допоможе піднятися Україні в світовому рейтингу ведення бізнесу з 80-го на 30-те місце, а також збільшити кількість зовнішніх інвестицій до 460 млрд грн на рік.

    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Європарламент вніс питання українського безвізу у порядок денний

    У найближчі три роки залишиться в пріоритетах українського керівництва і боротьба з корупцією. Гройсман ставить перед собою мету підняти Україну з 131-го місця в рейтингу сприйняття корупції до 50-го (всього рейтинг налічує 176 позицій). Для цього хочуть посилити контроль за фінансуванням політичних партій і обмежити вплив приватного капіталу на них. Крім того, до державних виконавців судових рішень додадуть приватних (нагадаємо, що сьогодні в Україні триває навчання приватних судових виконавців, а відповідний закон був ухвалений ще минулої осені). Нарешті, Кабмін строго регламентував кількість грошей, які потрібно виділяти в майбутньому на оборону і національну безпеку. Ця сума не повинна бути нижче 5% ВВП (115-120 млрд грн).

    А ось перепис населення вирішили провести раніше. Згідно з пріоритетним планом, перерахувати українців хотіли 2020 року, проте українські вчені та соціологи запропонували зробити це вже в наступного року. На думку голови Мінсоцполітики Андрія Реви, це дозволить краще планувати бюджетні показники. Гройсман, в свою чергу, пообіцяв окремо обговорити це питання. Нагадаємо, на думку експертів, перепис населення може обійтися в кількасот мільйонів гривень.

    Експерти: ризик помилкових цілей

    Економіст "CASE-Україна" Володимир Дубровський зазначає, що сьогодні дуже важливий діалог навколо створення служби фінансових розслідувань, яка замінить податкову міліцію.

    "Якщо вдасться її створити незалежною, це поліпшить інвестиційну привабливість і теоретично дозволить досягти намічених Кабміном цілей, – говорить він. – А ось курс на поліпшення позицій України в рейтингу легкості ведення бізнесу – помилкова мета. Ми за останній час вже піднялися з 130-е на 80-те місце. І що, хіба наші бізнесмени задоволені легкістю ведення бізнесу? Тож це суто демонстративний індикатор, що не відображає реальних проблем". Експерт зазначає, що насамперед в країні потрібно знизити вартість ведення бізнесу і поміняти правила оподаткування. У свою чергу, економічний аналітик Олександр Охріменко вважає, що прописані в планах норми цілком реально втілити в життя, головне – не обмежуватися одними деклараціями. "Планів можна скласти хоч греблю гати, але питання – в їх реалізації. Більшість із заявлених на вчорашньому засіданні пунктів були прописані і в плані пріоритетів Кабміну на 2016 рік. Це податкова реформа, земельна реформа, створення служби фінансових розслідувань, підвищення пенсій. Але поки що з цього зроблено мало", – резюмує він.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й Конструктор сайтів Weblium підводить підсумки 2024 року та ставить плани на 2025-й
Глобальний конструктор сайтів з українським корінням, Weblium, підбив підсумки насиченого 2024 року, в якому компанія досягла значних результатів у ро...
Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024» Понад 800 номінацій і десятки тисяч голосів: підсумки «Української народної премії – 2024»
«Українська народна премія – 2024» стала підтвердженням того, що український бізнес здатний створювати продукти світового рівня. Лідери у понад 30 кат...
KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній KYC або Знай свого клієнта. Артем Ляшанов про регуляторну вимогу до банків та фінкомпаній
KYC – Know Your Customer, або принцип "Знай свого клієнта", — це вимога, яка вже давно стала невіддільною частиною роботи банків...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми