Україна за прогресом реформ посідає 20 місце в порівнянні з іншими 29 країнами колишнього соцблоку.
Про це повідомляється в свіжому випуску журналу “Новое время”.
НВ порівняв прогрес в країнах колишнього соцблоку з 1991 року, використовуючи думки експертів і масштабний звіт ЄБРР. За основу порівняння редакція взяли звіт Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) під назвою Transition Report за 2016-2017 роки.
У ньому фігурує 30 молодих демократій Східної Європи і Центральної Азії – майже весь колишній соцтабір плюс Туреччина і Греція.
У звіті ЄБРР оцінено прогрес у поліпшенні умов ведення бізнесу в різних секторах економіки, зміни бізнес-середовища в цілому, а також зміни в якості інститутів влади, освіти й інших сферах за останні чверть століття.
За допомогою даних ЄБРР створили своєрідну карту реформ – рейтинг якості та результативності змін економіки, держуправління і суспільства.
Лідерами в цьому заліку стали Естонія, Польща і Словаччина. На цій карті визначили і місце України: країна зайняла 20-й рядок. Причому вище опинилися не тільки країни – члени Євросоюзу, але також Росія і навіть Вірменія з Албанією. Нижче – лише середньоазіатські диктатури, Білорусь і найбільш неуспішні осколки колишньої Югославії.
Своїми болісними, але рішучими реформами Естонія, Польща, Словаччина, Угорщина та інші лідери карти реформ забезпечили власним громадянам краще життя. В Естонії, яка стала №1 в рейтингу за успіхами в реформах, ВВП на душу населення становить $17,9 тис. У Польщі – № 2 – він трохи менший, на рівні $15 тис. Україна ж недарма опинилася лише на 20-му місці: її показник ВВП на душу населення склав лише $2,9 тис.