На цьому тижні Верховна Рада планує розглянути законопроект 7163. З огляду на майже на 80% новий текст цього законопроекту і його тональність, цей законопроект можна назвати «про відсіч російській агресії». Тим не менш, вірогідність прийняття цього законопроекту дуже мала.
Про це у своєму блозі пише виконавчий директор Українського інституту майбутнього, екс-заступник глави Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Віктор Андрусів.
За його словами, в новому тексті законопроекту немає ніяких мінських домовленостей. «Нарешті цей« ідіотизм »: посилатися на Мінські домовленості і одночасно знищувати їх - прибрали. Законопроект прямо покладає відповідальність за агресію і окупацію на Росію. У цьому ставиться крапка мертвим мінським домовленостями. Оскільки таким чином - ми визнаємо Росію стороною конфлікту, і вести переговори з якимись там Захарченко і Пасічником - немає сенсу. А, значить, Росія також припиняє виконувати функцію посередника і парламентера », - зазначив Андрусів. Він додає, що визнання Росії агресором також змушує переглянути діяльність, або правильніше, бездіяльність різних ОБСЄ, і виключає можливість участі її в міжнародних миротворчих місіях. Очевидно, що зважитися на такий крок без узгодження з Заходом наша влада навряд чи могла, тому логічно, що Захід буде переглядати санкції від прив'язки до Мінським домовленостями до прив'язки до факту агресії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна відновить закупівлі російського газу
Віктор Андрусів зазначив, що це все має привести до нової міжнародно-правовій формі врегулювання конфлікту, на тлі припинення мінських домовленостей. І єдина доступна форма на даний момент - це миротворча операція. В інших моментах законопроект вирішує давно наболілі проблеми: припиняє АТО, дозволяє застосовувати ВСУ, легалізує повноваження військових, об'єднаний оперативний штаб, підсилює фігуру командувача ЗОШ тощо. В цілому прийняття цього законопроекту саме в новому вигляді дуже позитивний крок. Будуть, звичайно, крики різних правозахисників, борців з мовою ненависті і інших представників «стандартів BBC в Україні», але, якщо закон прийме, що це буде серйозний крок вперед.