Норми українського права відповідно до закону № 1282-ХII забезпечать українців індексацією доходів. У жовтні поточного року їх гаманці додатково поповняться сумою в 214,75 гривень.
Законодавство збільшить такі статті прибутку:
- Виплату заробітної плати в держструктурах;
- пенсія за віком, інвалідності і втрати годувальника;
- аліменти на дитину, що обчислюються в процентному вираженні від заробітку;
- допомога безробітним і перекваліфіковуються від Центру зайнятості;
- забезпечення військовослужбовцям;
- виплати за виробничі травми та патології потерпілому або дітям, які отримали недугу через зазначених станів матері.
Нагадаємо, що розмір індексованого заробітку на працівника обчислюється перемножением величини покладеної йому оплати за працю, яка потребує індексації, на обсяг збільшення індексу вартості товарів народного споживання, поділений на 100%.
Отримані величини розмірів індексації на заробіток українців подані за погодженням з затвердженим 1 липня 2019 року обсягом прожиткового мінімуму в 2007 гривні, за умови, що працівник трудиться щомісяця на повний робочий день.
Але є і ряд нюансів:
- для тих співробітників, які працюють неповний робочий день або неповний тиждень, обсяг індексації заробітку обчислюється по сітці повного робочого часу, але виплати відбуваються згідно ступеня його реального відпрацьовування часу;
- для співробітників, які працювали тільки частину місяця через відпустки або лікарняного, індексаційні виплати обчислюються тільки на дні трудової діяльності;
- на тих співробітників, які не працювали протягом місяця, розрахунки по індексації заробітної плати не виконуються.
До речі, індексація дозволила підняти середній рівень виплат українським пенсіонерам на 500 гривень, і пенсія цивільним особам досягла величини в 3033 гривні.
Як зазначалося раніше в публікації видання «ФАКТИ», чи не більше 8% українців планують адекватно прожити на державну пенсію в старості, а 79% не відчувають сумнівів в тому, що цих коштів не може бути достатньо. Майбутні пенсіонери планують виживати за рахунок активної праці на займаній посаді - 38%, за рахунок дітей і онуків - 11%, використовуючи накопичувальну пенсію - 8%, здаючи в оренду нерухоме майно - 5%, на відкладені в банках депозити або домашні заощадження - 5 %, а також на прибуток від власної справи - 3%.