Хто більш працездатний: молодий спеціаліст або старий пенсіонер. Багато керівників позбавляються від людей пенсійного віку будь-якими мирними способами, вважаючи, що працювати з молоддю легше і простіше. Та й зовнішній вигляд не шокує. Куди приємніше дивитися на стрункі офіціантку, ніж на розпливчасту жінку. У багатьох організаціях жінки після 35 вже «не потрібні».
Але це не заважає в школах, лікарнях, де треба працювати, зціпивши зуби і засукавши рукава, працювати деяким до глибокої пенсії і більше. Так, наприклад, за даними Київської обласної державної адміністрації, в області більше 11% директорів і завучів шкіл - пенсіонери. А кількість вчителів пенсійного віку складає майже 22% загальної кількості педагогічних працівників області (тобто - 3,6 тис. Осіб). При цьому молодих фахівців (які мають стаж до трьох років) в школах Київщини менше 7%. Вчителів не вистачає, частіше дефіцит кадрів в школі покривають пенсіонери. Молоді люди не хочуть працювати сьогодні в умовах, що склалися в школі на ту зарплату, яку платять молодому фахівцеві.
Опитування школярів показує, що більшість їх тягнуться до молодим педагогам. Нехай вони менш вимогливі, але вони запальні і привабливі. Правда, без збільшення розміру пенсій і зарплат будь-яким спробам замінити пенсіонерів на молодь не матимуть сенсу.