Українцям в різні роки потрібно обов'язково пам'ятати ті країни, які голосували проти резолюції ООН про порушення прав людини в Криму. Це Вірменія, Білорусь, Бурунді, Камбоджа, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Гвінея, Індія, Іран, Казахстан, Киргизстан, М'янма, Нікарагуа, Філіппіни, Росія, Сербія, Судан, Сирія, Уганда, Венесуела, Зімбабве. Про це у своєму блозі пише історик і журналіст Павло Бондаренко.
Він зазначає, ця компанія зовсім не випадкова. Всі ці країни піддаються серйозному тиску ООН з прав людини. У деяких таке поняття, як права людини виглядає насмішкою. Тому вони не можуть голосувати інакше, тому що це буде виглядати з їх боку як подвійні стандарти і давати в майбутньому можливість бити вже їх: ви голосували ось так, а подивіться, що ви робите у себе вдома.
Павло Бондаренко наголошує, є тут і самодостатні «гравці», яких ніяк не назвеш залежними від Москви - Китай і Індія, наприклад. У них свій резон. Вони мають схожі проблеми: Тибет в КНР, штат Джамму і Кашмір в Індії. Але більшість в цій яскравій компанії «прогресивних» і «демократичних» режимів є так званими «союзниками» Кремля в різному ступені залежності.