Вчені провели ще одне масштабне дослідження і встановили, то більш ранні заяви фахівців про те, що небезпечний коронавірус не передається через посилки з Китаю, є помилковим. Доповідь фахівців був опублікований у виданні The Journal of Hospital Infection.
Фахівці заявили, що товари і речі, які користувачі замовляють онлайн на китайських майданчиках, можуть бути носіями коронавируса. Вчені провели більше 20 досліджень і виявили, що коронавірус може зберегтися на пластику, склі та металі до 9 днів. Професор університету Грайфсвальда в Німеччині Гюнтер Кампф разом зі своїми колегами вивчив кілька матеріалів і встановив, як коронавірус може взаємодіяти з керамікою, папером, деревом, металом, алюмінієм, сталлю, склом і пластиком. На виробах з металу і пластика вірус зберігає свої властивості близько 5 діб. На виробах з алюмінію вірус живе не більше 8 годин. А ось вироби з пластику залишаються зараженими протягом 9 днів.
Пізніше фахівці з американського центру з контролю і профілактиці захворювань повністю підтвердили висновки німецького вченого, але при цьому зазначили, що посилки з Китаю не можуть бути основним носієм коронавірусу. Однак німецькі вчені стверджують, що температура в приміщенні, де знаходяться предмети з коронавірусів, теж може вплинути на виживання небезпечного вірусу. Професор закликає обробляти всі посилки перекисом водню або етанолом.