Встановлення 12 березня карантин і швидке поширення коронавірусу привели до значних збитків в економіці багатьох країн, в тому числі і в Україні. Перш за все негативному впливу зазнала найбільш вразлива частина населення - люди похилого віку. Тим, чия пенсія менше 5000 гривень, уряд обіцяв виплатити 1000 гривень. Також планувалося проведення індексації. Інформація про це була широко висвітлена журналістами. Однак обіцянки не були виконані. ЗМІ припинили передавати новини на цю тему.
Наболілі питання літніх людей - своєчасне отримання посібників, лікарська допомога, придбання товарів першої необхідності. Старше покоління чекає пенсію, так як майже не має заощаджень. Труднощі посилилися через пандемію, так як ризик зараження у людей похилого віку вище. Необхідно скоротити кількість їх соціальних контактів до мінімуму. Однак значна частина пенсіонерів не дотримується режим самоізоляції. Це стає очевидним в банках і на пошті: велика частина відвідувачів - пенсіонери. Їх точка зору зрозуміла, так як не всі можуть здійснювати платежі онлайн або через термінал. Літні люди не розуміють серйозність ситуації і продовжують відвідувати громадські місця.
Банки ввели послаблення, дозволивши не виплачувати штрафи за внесення невчасно платежі. Але літні громадяни не готові виконувати зобов'язання із запізненням. ЗМІ рекомендують не виходити пенсіонерам на вулицю. Їм було направлено повідомлення з контактами для консультації з питань оплати комунальних послуг через інтернет. Пенсійний фонд розробив онлайн-сервіси, Укрпошта приносить допомоги додому.
Проблема індексації пенсій залишається актуальною. За інформацією прем'єр-міністра Дениса Шмигаль влади країни оцінять перспективи індексації. Дана обіцянка виплачувати щомісяця по 670 гривень пенсіонерам старше 80 років. Понад 11 млн громадян сподівалися на індексацію пенсій з березня. За останньою інформацією, це може статися 1 травня. Якщо індексація не буде проведена, виникає загроза, що частину пенсіонерів не переживе епідемію. Пенсійний криза вже прогнозують в цьому році.