Влада та політики Автор: RomanK Друкувати

Заробітчанство: білоруси складуть конкуренцію українцям у Польщі

 • Джерело: gazeta.ua.  → Ключові теги: заробітчани

  Роботу у Польщі частіше стали шукати білоруси. Це переважно менеджери середньої ланки, які хочуть працювати за фахом, свідчать дані компанії з міжнародного працевлаштування Gremi Personal.

  3296_630_360_1447159516-9176.jpg (142.96 Kb)


  "Якщо ситуація в Білорусі складатиметься катастрофічно, можна очікувати припливу до Польщі декількох сотень тисяч трудових мігрантів. Вони можуть створити конкуренцію українцям. Водночас Польща, яка навіть карантинну кризу проходить легше за інші країни Єврозони, має постійний брак робочої сили. На сьогодні там працює близько 1,5-2 мільйони трудових мігрантів із України. Щоб задовільнити потреби у людських ресурсах, потрібно залучити 5 мільйонів. Тому білоруси суттєво не вплинуть на умови праці та заробітну плату", - розповів президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.

  За його словами, у Польщі можна швидко знайти легальну роботу. Згодом білоруси, так само як і українці, будуть намагатися працевлаштуватися в інших європейських країнах.

  "Українці шукають, де можна заробляти більше. В умовах, коли абсолютна більшість не знає польської мови та не може підтвердити рівень своєї освіти, доводиться виконувати низькокваліфіковану роботу. Вона не потребує спеціальних навичок", - говорить Воскобойник.

  Найчастіше у Польщі роботу шукають чоловіки віком 35- 45 років, які мають сім'ї.

  "Утримувати родину на зарплату 5-7 тисяч гривень важко. Українцю вигідніше їхати на 3-6 місяців на роботу до Польщі на зарплату 30 тисяч гривень. Потім повертатися додому і проводити зі своїми близькими півроку. Незабаром рівень трудової міграції українців зросте. Багато людей втратили робочу через коронакризу", - пояснює експерт.

  Крім Польщі, українці активно шукають роботу у Чехії, Словаччині, Угорщині, країнах Балтії. Але переважно розглядають їх як тимчасове місце перебування та заробітку.  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Instagram оновив дизайн стартового екрана Instagram оновив дизайн стартового екрана
Соцмережа Instagram оголосила про оновлення дизайну стартового екрану - на головному екрані додатка зʼявилися вкладки Reels і Shop.
482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС 482 мільйони гривень на закупку автономерів – відверта маніпуляція МВС
В жовтні уряд підтримав законопроект МВС щодо зміни правила видачі номерних знаків для транспортних засобів. Наразі Головний сервісний центр (ГСЦ) МВС...
Microsoft запланував купівлю компанії Nokia Microsoft запланував купівлю компанії Nokia
Фахівці аналітичної компанії CCS Insight опублікували прогноз щодо бренду Nokia на наступний рік – на їхню думку, компанія буде придбана одним з амери...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми