В ефірі телеканалу «1 + 1» глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що навіть якщо б вакцина від COVID-19 була повністю ефективною, він все одно виступив би проти її закупівлі.
«Як член уряду, я б виступав проти такого рішення. Справа в тому, що Росія не піклується про здоров'я українців, вона піклується про нав'язування своїх пропагандистських штампів і ідеології шляхом поставки вакцини ... Навіть якби вона була дієва », - підкреслив дипломат. Більш того, міністр додав, що сам факт такої дискусії вважається ознакою нав'язаної Україні гібридної дискусії про цю вакцину.
«Я хотів би чітко сказати, що пропагандистські можливості« Супутника »істотно перевищують його реальні можливості і ефективність. Нам просто нав'язують цю історію, що «вас все кинули, ви нічого не можете, а ми, як завжди, братський народ, стоїмо поруч і готові допомогти», - сказав Кулеба.
Раніше стало відомо, що 8 грудня росіяни заявили, що знаходиться в Харкові компанія «Біолік» збирається розгорнути у себе виробництво вакцини «Супутник V». А ось керівник Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв повідомив, що на потужностях «Біолік» провели перші тестові розливи вакцини, ідентичні виробництва.