Президент Росії Володимир Путін заявив, що знизити ціни на продукти в Криму допоможе новий урожай.
Під час прямої лінії 30 червня йому прозвучало багато питань на цю тему.
У відповідь Путін скаржився на рекордні за останнє десятиліття світові індекси на продукти харчування.
В окупованому Криму повідомляли, що "цінова ситуація на продовольчі товари перебуває в одному тренді з показниками по Росії в цілому". На сході Криму після повеней через зливи, що пройшли з 16 по 20 червня, зафіксували загибель посівів на площі 122 гектарів, повідомив російський міністр сільського господарства Андрій Рюмшин. Збитків уже підрахували приблизно на суму понад два мільйони рублів.
Наприкінці грудня 2020 року Держдума Росії прийняла закон про державне регулювання цін на соціально значущі товари. Через це спосіб контролю за роздрібними цінами для уряду став простішим.
Експерт ринку продовольчих товарів з Криму Андрій Александров розповів, що заходи уряду не здатні істотно знизити ціни, а частина навіть спричиняє подорожчання деяких продуктів.
"Кон'юнктура може змінитися за рахунок того, що зберуть урожай, але глобально передумов для змін я не бачу. Причина - це в принципі тенденція на світових ринках, де дорожчає зерно. Як наслідок дорожчає продукція багатьох суміжних виробництв - наприклад, курятина і ковбаса. Можливо, по овочах якийсь прогрес і буде, але навряд чи споживач сильно відчує якусь економію за рахунок їх здешевлення.
З 1 липня набули чинності правила обов'язкового маркування морозива і сирів маркою "Чесний знак" - це такий унікальний QR-код для кожної одиниці товару, щоб відстежити його. Такий тотальний контроль вже призвів до того, що морозиво подорожчало на 20%. Для бізнесу це величезні витрати", - пояснює він.