Влада та політики, Суспільство Автор: RomanK Друкувати

Новий транш: які вимоги висунув до України МВФ

  • Джерело: unian.ua.  → Ключові теги: МВФ, вимоги

    Київ, зокрема, має внести зміни до Митного кодексу.

    3835_1461677925_mvf.jpg (.82 Kb)

    Міжнародний валютний фонд (МВФ) додасть вимогу до України щодо внесення змін до Митного кодексу, щоб посилити боротьбу з корупцією. Про це повідомляє Bloomberg.

    Зокрема, за даними видання, Києву потрібно буде привести свої митні операції у відповідність із законодавством Європейського Союзу, зміцнити доброчесність персоналу та запровадити прозорий процес найму персоналу.

    "Це включає процес відбору керівництва з перевіркою доброчесності та суттєвою участю експертів з міжнародним досвідом, який має бути запущений до кінця жовтня", - уточнює ЗМІ.

    Зазначається, що Україна має продемонструвати прогрес у боротьбі з корупцією, яка підірвала її економіку з моменту здобуття країною незалежності в 1991 році, щоб підтримувати надходження мільярдів доларів міжнародної фінансової допомоги, поки країна третій рік бореться з повномасштабним вторгненням Росії. При цьому ефективні зусилля по боротьбі з хабарництвом також необхідні для потенційного вступу України до ЄС і НАТО.

    Крім того, меморандум МВФ додатково передбачає проведення першого в історії зовнішнього аудиту Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) незалежними аудиторами, обраними міжнародними партнерами, до кінця вересня.

    "Зовнішній аудит НАБУ має бути завершено в найкоротші терміни, а його результати використані для підвищення підзвітності та ефективності роботи бюро", – заявили в МВФ.

    Інші заходи, які повинен здійснити уряд України, включають:

    Посилення кримінально-процесуального кодексу, створення нового вищого адміністративного суду.
    Короткострокові заходи податкової політики, які мають бути зосереджені на збільшенні надходжень від акцизів та впорядкуванні податкових пільг.
    Бюджет на 2025 рік вимагатиме впровадження заходів для мобілізації внутрішніх надходжень, щоб допомогти задовольнити все ще високі потреби у видатках, посилити податкове адміністрування, включно з митницею та дотриманням законодавства, а також просувати реформи щодо середньострокового бюджетування та управління державними інвестиціями.
    Обережна лібералізація валютного контролю має продовжуватись, щоб дозволити обмінному курсу України коригуватися та реагувати на внутрішні та зовнішні потрясіння, що сприяє підтримці зовнішньої стабільності.
    МВФ бачить можливості для подальшого пом’якшення монетарної політики, враховуючи "все ще високі реальні процентні ставки".
    Кредитор підвищив вимоги до центрального банку України щодо збереження чистих резервів до 28,8 млрд доларів з 27,9 млрд доларів на кінець вересня. Це означає, що центральний банк може мати менше простору для маневру щодо інтервенцій для підтримки гривні.



    ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці Одна історія кар’єри в ІТ, яка могла не статися — шлях до успіху у кібербезпеці
Що робити, коли життя несподівано змінює маршрут, а майбутнє стає розмитим? Як знайти себе, якщо опори більше немає, а університетський диплом чи попе...
Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах? Як Ploom допомагає зменшити дим і неприємний запах?
Усім відомо, що традиційне куріння сигарет супроводжується характерним димом і неприємним запахом, який залишається на одязі, у приміщеннях та на воло...
"Дарниця" визнала підвищення цін на 120% за час війни, але звинувачує інших у дорогих ліках
Представниця фармацевтичного гіганта "Дарниця" Катерина Загорій в інтерв'ю визнала, що за останні роки компанія підвищила ціни на свої препарати на 12...
Підписатись не коментуючи
E-mail:

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми