Влада та політики, Банки. Кредити. Депозити, Фінанси. Гроші. Валюта Автор: Ната Друкувати

Богдан Данилишин: Україну чекає ще гірша кризова круговерть

 • Джерело: ipress.ua.  → Ключові теги: Богдан Данилишин, криза, гроші

  Екс-міністр економіки України Богдан Данилишин стверджує, що за останніми статистичними даними Державної служби статистики, Україну чекає чергова кризова круговерть, яка може мати набагато гірші наслідки, ніж у 2008-2009 роках.


  imagesapi.jpegПро це екс-міністр економіки України Богдан Данилишин написав у своїй статті для видання "Дзеркало тижня. Україна".

  "Якщо говорити відверто, - пише автор, - криза нікуди з України не йшла. Вона була тут ще з 1991 року, але у певних проявах".

  Екс-міністр нагадав, що зростання промислового виробництва за підсумками січня-серпня сповільнилося і становить мінус 0,4% (0,2% у січні-липні 2012 року), що є найнижчим кумулятивним показником поточного року.

  "Займаючись лише критикою "попередників", нинішня влада сама наступає на ті ж граблі, замість того, щоб отримати відповідні уроки", — упевнений Данилишин.

  Також, пише економіст, вже другий місяць поспіль скорочуються обсяги виробництва у сільському господарстві, що не характерно для літнього періоду, коли тривають основні роботи зі збору врожаю. Значно зменшуються обсяги транспортних перевезень.

  За січень-серпень 2012 підприємства транспорту перевезли 509, 9 млн тонн вантажів, що дорівнює 96,6% від показника за аналогічний період минулого року. Вантажообіг складає 261,6 млрд тонно-кілометрів, або 92,8% від обсягу січня-серпня 2011 року.

  "Викликає серйозне занепокоєння стан справ у будівництві. У січні—серпні 2012 року підприємствами України виконали будівельних робіт на суму 35,7 млрд грн, що у порівнянних цінах становить 92,0% від обсягів будівництва у відповідному періоді попереднього року", - зауважив екс-мінстр.a

  Основними проблемами розвитку будівництва Данилишин назвав: збільшення собівартості будівельних робіт через подорожчання основних складових будівництва, збитковість будівельної діяльності, досить повільне зростання довгострокового кредитування, а також тривале скорочення обсягів наданих кредитів домашнім господарствам і нефінансовим корпораціям на придбання, будівництво та реконструкцію нерухомості.

  На думку Данилишина, в умовах фінансової кризи стратегічним напрямом діяльності уряду має стати стимулювання припливу інвестицій у реальний сектор національної економіки. Для цього необхідно розблокувати і прозоро провести приватизаційні процеси.

  "Проте без допомоги нового складу Верховної Ради тут не обійтися. Також слід ухвалити низку законопроектів, спрямованих на підвищення інвестиційної привабливості України", — наголосив автор.



  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Рекомендуємо

У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку У YouTube розповіли, чи буде Premium мати платну підписку
Компанія Google, якій належить відеосервіс YouTube, відмовилася від системи платної підписки на оригінальні шоу, створювані самою компанією.
Google вперше змінив логотип ОС Android Google вперше змінив логотип ОС Android
Google вперше з 2014 року змінила дизайн логотипу операційної системи Android.
Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року Nokia запустили у продаж кнопкові телефони 2019 року
В кінці липня компанія HMD Global анонсувала новий кнопковий телефон Nokia 105 (2019), який вже надходить у продаж.
Підписатись не коментуючи
E-mail:

Додати коментар

 
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)
captcha

теги форматування

додати смайли
 
Підписатись на коментарі по e-mail  

День в фотографіях Всі фотографії

Актуальні теми Всі актуальні теми